Zvolen zvíťazil v Poprade, Zuzin trikrát asistoval

Poprad 28. februára (TASR) - Hokejisti HK Poprad prehrali v 3. kole nadstavbovej časti Tipsport ligy v skupine o 1.-6. miesto s HKm Zvolen 2:4.

HK Poprad - HKm Zvolen 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 47. Lapšanský (Kozák, Mercier), 55. Svitana (Brejčák) - 1. Parks (Kubát, Zuzin), 26. Thompson (Zuzin, Corrin), 30. Trotter (Corrin, Zuzin), 43. Betker (Trotter). Rozhodovali: Novák, Juhász - Durmis, Stanzel, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0,

2461 divákov

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, M. Chovan, Kramár, Dzivjak, Semaňák - Svitana, Zagrapan, Takáč - Mercier, Jacobs, Handlovský - Réway, Bjalončík, Lapšanský - Matúš Paločko, Ró. Huna, Ri. Huna

Zvolen: Petrík - Betker, Corrin, Drgoň, Švarný, Petran, Kurali, Kubát, Meliško - McPherson, Trotter, Parks - Zuzin, Thompson, Kelemen - Tibenský, Mikuš, Žilka - Marcinek, Petráš, Kolenič

Šesť bodový zápas medzi Popradom a Zvolenom, ktorý medzi sa medzi sebou bijú o štvrtý priečku, začali lepšie hostia. Tí šli do vedenia už po 25 sekundách hry. Kubát vystrelil od modrej. Vošvrda puk vyrazil pred seba nikým nepokrytému Parksovi, ktorý blafákom poslal puk do siete - 0:1. Na ľade sa viac bojovalo ako hralo. Domáci sa ťažko dostávali do tempa. Najväčšiu šancu "kamzíkov" v prvej tretine spálil Mercier. Jeho zakončenie, ktoré volalo po góle, skončilo tesne vedľa bránky. Hostia mohli ujsť do dvojgólového trháku. Ich nájazd 3 na 1 vyriešil Vošvrda dvomi pohotovými zákrokmi.

V druhom dejstve dominovali hostia. Kadencia ich gólových šancí sa zvyšovala priamo úmerne postupujúcemu času. Napokon sa ujala až presilovková trefa Thompsona k ľavej žrdi popradskej bránky. Počas vylúčenia domáceho Zagrapana vrazil Thompsona nešetrne na mantinel Handlovský, ža čo si vyslúžil okrem dvoch minút aj osobný trest. Thompson pre zranenie v zápase predčasne skončil. "Rytieri" tak dostali 46-sekundovú presilovku 5 na 3. Sekundu po tom, čo Zagrapan naskočil na ľad, sa z ostrého uhla ukážkovo trafil Trotter - 0:3.

"Kamzíci" boli zrelí na uterák. Do hry mohol Poprad z dorážky vrátiť Richard Huna, proti bol excelentný Petrík. V presilovke domácich odmietol do prázdnej bránky skórovať nedôrazný Zagrapan. Puk na bránkovej čiare zachytil jeden z obrancov Zvolena. Z popradských tribún sa čoraz častejšie ozýval hlasitý piskot. V samom závere tretiny hrali domáci presilovku, počas ktorej hostia viackrát nebezpečne pohrozili. Gólom sa však neskončil ani únik Zuzina.

Na začiatku tretej časti hry dostal pukom do tváre hosťujúci útočník Petráš a putoval na ošetrovňu. Vzápätí hostia navýšili vedenie na rozdiel štyroch gólov. Odrazený puk putoval na hokejku Betkera, ktorý ho upratal do odkrytej časti bránky Popradu. Popradská lavička na rozháranú hru reagovala oddychovým časom a potom prišli chvíle domácich.

V 47. tečoval Kozákovu strelu Lapšanký a Poprad znížil na 1:4. Počas vylúčenia Švarného sa s prispením konštrukcie bránky trafil v 55. minúte Svitana a v Poprade sa rodila záverečná dráma. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby to "kamzíci" skúsili s hrou bez brankára, ale tá už zvrat skóre nepriniesla.