Zvolen sa v Budapešti pretrápil k víťazstvu a vedie 3:0 na zápasy

BUDAPEŠŤ 13. marca (SITA) - Hokejisti Zvolena zvíťazili nad tímom MAC Budapešť na jeho ľade 2:1 v treťom zápase štvrťfinálovej série play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 a vedú už 3:0 na zápasy.

Druhé nasadené družstvo od úvodu na ľade dominovalo a svoju prevahu korunovalo v prvej tretine gólmi Michaela Vandasa a Garretta Mitchella. Domácich navyše mohlo deprimovať zranenie ich opory Benceho Bálizsa, ktorý po druhom góle bránku opustil. Následný priebeh mohol divákov uspávať, no MAC v závere udrel svojou tradičnou zbraňou, v početnej výhode znížil v 55. min Chris Langkow. Vo štvrtok sa Zvolen môže stať postupujúcim do semifinále, ak v Budapešti opäť uspeje.

MAC Budapešť (Maď.) - HKM Zvolen 1:2 (0:2, 0:0, 1:0) - stav série 0:3
Góly: 55. Langkow (Bodó, Orban) - 13. Vandas (Zeleňák, Kytnár), 16. Mitchell (Kytnár)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík - Krajčík, Šefčík

Budapešť: Bálizs (16. Rajna) - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Vokla, Burt, Garát, Bugár - Bodó, Langkow, Orbán - Dansereau, K. Nagy, T. Klempa - Terbócs, B. Majoross, Pápa - Szigeti, Kreisz, Odnoga
Zvolen: Skapski - Fraser, Pöyhönen, Vandane, Hraško, Ulrych, Drgoň, Zeleňák - Handlovský, Kytnár, Vandas - Obdržálek, Michal Chovan, Šišovský - Kelemen, Mitchell, Zuzin - S. Petráš, Halama, Andrisík - D. Růžička

Hlasy trénerov (zdroj RTVS):

Gergely Majoross (tréner Budapešti): "Hrali sme iba štyridsať minút, prvých dvadsať bolo veľmi zlých. Sme hrdí, že si môžeme merať sily so silným slovenským súperom, no musíme sa naučiť makať celú hraciu dobu. Ešte nie je koniec. Potrebujeme sa iba vrátiť k tomu, čo sme robili počas druhého stretnutia.“Andrej Podkonický (tréner Zvolena): "V prvej tretine sme hrali dobre. Nechceli sme pochopiteľne riskovať a vytvorili sme si náskok. V druhej tretine útočníci začali dávať puky naslepo a to si Budapešť pokryla. V závere sme spáchali hlúpy faul a skoro sme zápas pustili. Povedal som hráčom, že to dnes nevyzeralo ako duel play-off, musí sa to zmeniť.“