Zvolen nezvládol domáci zápas s Detvou

Zvolen 25. októbra (TASR) - Hokejisti Detvy zvíťazili v piatkovom zápase 16. kola Tipsport ligy vo Zvolene 5:1. Dvomi gólmi sa blysol Peter Šišovský, ktorý pridal aj asistenciu. Zvolen prehral prvýkrát po šiestich stretnutiach.

HKM Zvolen - HC 07 WPC Koliba Detva 1:5 (1:2, 0:2)

Góly: 12. Trotter (Corrin, Bonis) - 6. Gachulinec (Zuzin), 20. Šišovský (J. Sýkora, Zuzin), 27. Šišovský (J. Sýkora), 37. Zuzin (Šišovský), 57. Čacho. Rozhodovali: Snášel, T. Orolin - M. Orolin, Vyšný, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 2418 divákov.

Zvolen: Hollý - Švarný, Lowney, Corrin, Betker, Maier, Drgoň, Fatul - Kelemen, Špirko, Mráz - Bonis, Trotter, McPherson - Thompson, Halama, Štrauch - Marcinek, Petráš, Kolenič - Tibenský

Detva: Petrík - Martin Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík - J. Sýkora, P. Zuzin, Šišovský - R. Gašpar, P. Valent, M. Surový - Žilka, Podešva, Török - Ľupták, Čacho, Čenka - V. Fekiač

Do úvodnej šance zápasu sa dostali hostia, Trotter však blafákom neprekonal brankára Petríka. Čo sa nepodarilo jemu, dokázal v 6. minúte Gachulinec, ktorý sa dostal k odrazenému puku a poslal Detvu do vedenia. O päť minút neskôr Zvolen vyrovnal, keď presilovú hru využil Trotter. Vzápätí mohol pridať druhý zásah, ale Petrík zlikvidoval Bonisov pokus. Prvé dejstvo napokon patrilo Detve, štrnásť sekúnd pred klaksónom potrestal Šišovský vylúčenie Hollého.

V druhej dvadsaťminútovke sa roztrhlo vrece s vylúčeniami. Detva hrala dokonca 5 na 3 po vylúčeniach Trottera a Betkera, ktorý dostal štvorminútový trest, príležitosť však nevyužila. Hostí to nemuselo mrzieť, v 27. minúte dostal puk voľný Šišovský a strelil svoj druhý gól v zápase.

V 31. minúte mohol skorigovať Štrauch, ale nepremenil trestné strieľanie. Detvania v prostrednej časti pridali aj ďalšiu poistku, keď sa v 37. minúte presadil Zuzin. Prihral mu Šišovský a dosiahol tretí bod v stretnutí.

Detva mohla udrieť aj na začiatku tretej tretiny, ale Zuzin nedotiahol prečíslenie do konca. Na druhej strane zlyhal v koncovke Trotter, ktorý netrafil prázdnu bránku. Posledné slovo tak patrilo hosťom.

Domáci v 56. minúte odvolali brankára, no v útočnom pásme spravili chybu. Do úniku sa dostal Čacho, bol faulovaný a rozhodcovia uznali technický gól, ktorý uzavrel skóre na 5:1 per Detvu.