Zvolen dokonalým obratom zdolal Detvu

ZVOLEN 18. januára (SITA) - Hokejisti Zvolena zvíťazili nad hráčmi Detvy 3:2 po predĺžení v piatkovom zápase 47. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Strelecký účet stretnutia otvoril v 6. min hosťujúci Jakub Žilka. Do konca úvodnej tretiny ešte navýšil vedenie Detvy Michal Murček, odvtedy sa však presadili už iba hráči Zvolena. V 27. min znižoval Lukáš Handlovský a v 47. min v presilovke vyrovnal Petr Obdržálek. Dokonalý obrat domácich zavŕšil v poslednej minúte predĺženia gólom v početnej prevahe Lukáš Handlovský.

HKM Zvolen - HC 07 Detva 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 27. Handlovský (Vandas, Špirko), 47. Obdržálek (Kytnár, Michal Chovan), 65. Handlovský (Kytnár, Špirko) - 6. J. Žilka (V. Fekiač, Hodgson), 17. Murček (Ščurko, P. Hraško)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, presilovky 2:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner - D. Konc ml., Výleta
počet divákov: 2770

Zvolen: Skapski - Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, Ulrych, Michal Roman, Drgoň, D. Růžička - Handlovský, Kytnár, Vandas - Obdržálek, Michal Chovan, Chlepčok - Šišovský, Špirko, Mitchell - Andrisík, S. Petráš, P. Halama
Detva: Zalivin - Betker, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Golian, F. Fekiač, Gachulinec, Jendroľ - Z. Král, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Pulščák, R. Gašpar, J. Tibenský - Matúš Chovan, P. Valent, M. Surový