Zväz pozýva na konferenciu o obnove infraštruktúry

BRATISLAVA (SZĽH, VTR) – Medzi dôležitú súčasť volebného programu prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja Martina Kohúta patrila aj obnova hokejovej infraštruktúry na Slovensku. Pri tejto príležitosti usporiada zväz v estrádnej sále Domu kultúry v Šali dňa 6.6.2018 konferenciu, ktorej účelom je poskytnúť kompetentným rady, ako sa čo najjednoduchšie dopracovať k efektívnej modernizácií hokejového stánku. „Na konferencií chceme ukázať cestu, ako sa dopracovať k zveľadeniu štadiónov. A tá cesta možno nie je až tak zložitá, ako sa na prvý pohľad môže zdať,“ povedal Martin Kohút, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja. Záujemcovia o účasť na konferencií sa môžu prihlásiť cez registračný formulár na internetovom linku:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezWdA3di1v8Zmc9ByM98doEqtNrigLPaISFnOL__9oMZpSwQ/viewform?c=0&w=1

Cesty k zlepšeniu

Na konferencii bude mať úvodné slovo práve prvý muž slovenského hokeja, kde predstaví Koncepciu obnovy zimných štadiónov na Slovensku. „Z pozície občianskeho združenia, ktoré zastrešuje hokej máme záujem, aby boli štadióny v oveľa lepšom stave, ako sú dnes,“ konštatuje Kohút. Súčasný stav infraštruktúry nie je zapríčinený nečinnosťou hokejového zväzu, ale ich majiteľov. Tí si podľa prezidenta zväzu začínajú uvedomovať, že je to vizitka miest, obcí a majiteľov arén ako vyzerajú a v akých podmienkach sa na šport pripravujú ich deti a mládež, občania a potenciálny voliči. „Samosprávy, ktoré sa pustili do rekonštrukcie, tak tým Slovenský zväz ľadového hokeja pomáha s úpravou ich majetku,“ vysvetľuje Kohút. A to dodávkou mantinelov, plexiskiel či iným materiálnym zabezpečením vnútorného zázemia. 

Skúsenosti z praxe

S témou o nenáročnom prestrešení štadiónov s umelou ľadovou plochou vystúpi primátor mesta Sabinov Peter Molčan. O svoje skúsenosti sa podelí aj Milan Ladiver, športový, eventový a marketingový manažér spoločnosti M&M Real Park, s.r.o. Tá zabezpečuje chod jedného z najmodernejších stánkov na Slovensku – len v januári tohto roka otvorenej MM Arény v Krásne nad Kysucou. Okrem samotnej výstavby či modernizácie sa účastníci konferencie dozvedia aj o tom, ako čo najefektívnejšie vymenil osvetlenie na štadiónoch, znížiť náklady na energie a vplyv na životné prostredie či komplexné riešenie energetiky na zimných štadiónoch. Odporúčame