II. ZOHM: prehra junioriek s Tre kronor po nájazdoch

ZOHM 2016 v Lillehammeri logoII. ZOHM 2016 v Lillehammeri, logo

LILLEHAMMER - Na II. zimných olympijských hrách mládeže 2016 v nórskom Lillehammeri podľahli slovenské hokejové juniorky vo svojom treťom vystúpení rovesníčkam zo Švédska 1:2 po samostatných nájazdoch.  V piatok na úvod zdolali domáce Nórky 2:1, v sobotu tesne podľahli Češkám 1:2. Slovenské hokejistky v utorok vo svojom  poslednom zápase v skupine vyzvú o 17.00 Švajčiarky.

Hokejový turnaj na II. ZOHM  v Lillehammeri - pondelok:

Dievčatá:
Švédsko - Slovensko 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Alexandra Čorňáková, autorka gólu proti Švédkam

V dramatickom zápase jediný gól slovenského tímu strelila v 29. min Alexandra Čorňáková (na snímke), v predposlednej minúte druhej tretiny (hrá sa 3 x 15 min. čistého času), keď vyrovnala na 1:1. Paradoxne v strednej časti zápasu, keď hráčky Tre kronor mali najlepšiu streleckú  bilanciu (11:4). Skóre duelu otvorila v 8. min Lina Ljungblomová, v nájazdoch rozhodla Wilma Carlssonová, ktorá prekonala Simonu Ležovičovú  v poslednej tretej sérii.

Góly: 8. Ljungblomová - 29.  Čorňáková (Ágoštonová), rozhodujúci nájazd Carlssonová. Vylúčenia 6:3, presilovky a oslabenia 0:0, strely 26:14 (9:4, 11:4, 5:6)

Dnes večer od 20.00 je na programe druhý pondelňajší duel Švajčiarsko - Nórsko.

Poradie pred týmto súbojom:

1. Česko 6 b. (zápasy), 2. Slovensko 4 (3), 3. Švédsko 3(2), 4. Švajčiarsko 2 (1), 5. Nórsko 0 (2)