ZOH2022: V nominácii Číny je aj syn Chrisa Cheliosa

PEKING - Čína vo štvrtok skompletizovala menoslov hokejistov, ktorí ju budú reprezentovať na olympijskom turnaji v Pekingu. V 25-člennom kádri figuruje osem Číňanov, ktorých krajina pripravovala výlučne v domácich podmienkach.

V nominácii sa nachádza 12 hráčov pochádzajúcich zo Severnej Ameriky, jeden hokejista je pôvodom Rus. Jadro mužstva tvoria hráči klubu KHL Červená hviezda Kchun-lun. Brankárskou jednotkou by mal byť rodák z USA Jeremy Smith. Správu priniesla agentúra AP.

Do kádra talianskeho trénera Ivana Zanattu sa dostali viacerí naturalizovaní Kanaďania či Američania, ktorí absolvujú v Pekingu premiéru v čínskom drese. Piati z nich v minulosti nastúpili v NHL, útočník Brandon Yip v nej odohral 174 zápasov. V kádri figuruje aj Jake Chelios, syn legendárneho amerického obrancu Chrisa Cheliosa.

Číňania sa predstavia v A-skupine, kde si postupne zmerajú sily s USA, Nemeckom a Kanadou.

 

Nominácia Číny na ZOH 2022 v Pekingu:

Brankári: Pcheng-fej Chan, Paris O´Brien, Jeremy Smith

Obrancovia: Jake Chelios, C'-meng Čchen, Jason Fram, Denis Osipov, Ty Schultz, Ryan Sproul, Žuej-nan Jen, Zach Yuen, Pcheng-fej Čang

Útočníci: Parker Foo, Spencer Foo, Ťia-ning Kuo, Cory Kane, Luke Lockhart, Ethan Werek, Tyler Wong, Sü-tung Siang, Ťün-čcheng Jen, Žu-ti Jing, Brandon Yip, Ce-sen Čang, Peter Čung