Žilinčania uspeli na ľade Košíc v samostatných nájazdoch

KOŠICE 15. januára (SITA) - Hokejisti Žiliny zdolali v zápase 43. kola najvyššej slovenskej súťaže hráčov Košíc 5:4 po samostatných nájazdoch.

Počas celého zápasu boli "oceliari" strelecky aktívnejší, ale hostia sa držali v hre o víťazstvo vďaka výbornej efektivite. Po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné 2:2, hoci Košičania vyslali na bránku súpera trojnásobne viac striel. V tretej tretine boli domáci po góloch Šimona Petráša a Gabriela Spilara blízko k víťazstvu, viedli 4:3, ale desať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Ivan Jankovič. V predĺžení mohol rozhodnúť Žilinčan Rudolf Huna, ale nariadené trestné strieľanie nevyužil. Mrzieť ho to však nemuselo. V nájazdovej lotérii uspeli hneď traja žilinskí hráči, pričom rozhodujúci gól si pripísal na konto Juraj Milý.

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 26. Suja (L. Nagy, Kafka), 39. Suja (L. Nagy, Spilar), 47. Š. Petráš (Brophey, Kafka), 54. Spilar (L. Nagy, Suja) - 20. J. Milý (Jenčík, Hvila), 35. Hrazdíra (Beránek, Dlugoš), 41. Hvila (Kučný, Rudolf Huna), 60. Jankovič (Kučný, Hvila), rozhodujúci sam. nájazd J. Milý
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, A. Nagy (Maď.) - Šoltés, Muzsik (Maď.)
počet divákov: 2515

Košice: Škorvánek - Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, Dudáš, Michalčin, J. Cibák - L. Nagy, Suja, Spilar - Hričina, Galamboš, P. Lušňák - Š. Petráš, Ignatuškin, Klíma - Jokeľ, Brophey, Žitný - Kafka
Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Turian, Piegl, Bagin, Dlugoš, Marek Hudec, Jankovič - Rudolf Huna, Jenčík, Hvila - J. Milý, Surovka, Dominik Rehák - Beránek, Podešva, Hrazdíra - Mendrej, Ondruš, Coma