Žilina po troch nezdaroch zdolala Nové Zámky

ŽILINA 24. septembra (SITA) - Hokejisti MsHK Žilina zvíťazili nad hráčmi HC Nové Zámky 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Žilina postavila základy svojho úspechu už v prvej tretine, keď sa strelecky presadili Tomáš Klimenta a Filip Ondruš. V strednej časti hry zvýšil kanadský bek Félix-Antoine Poulin. Hráči Nových Zámkoch v druhej minúte poslednej tretiny znížili presným zásahom lotyšského obrancu Artursa Saliju, no to bolo z ich strany všetko. Žilina i Nové Zámky majú po siedmich odohraných zápasoch zhodne sedem bodov. Žilinčania zvíťazili po troch nezdaroch. Nové Zámky v ostatných piatich dueloch bodovali len raz.

MsHK Doxxbet Žilina - HC Nové Zámky 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Klimenta (Martindale), 9. F. Ondruš (S. Pitt), 27. Poulin (J. Jurík) - 42. Salija (R. Varga)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Krajčík, M. Kollár, 716 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Žilina: T. Tomek - Hatala, P. Mikuš, Michal Roman, Poulin, Harant, Mendrej, J. Babka, P. Luža - Klimenta, Holovič, Handlovský - J. Jurík, Húževka, Švihálek - Stupka, Martindale, S. Pitt - Rogoň, F. Ondruš, Váňa
Nové Zámky: V. Kováč - Martin Chovan, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Hain, Deyl, Piačka - R. Varga, R. Špirko, Surovka - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - J. Tibenský, Dubinin, Lantoši - B. Fábry, Šimun, D. Rehák