Žilina na domácom ľade podľahla Nitre

ŽILINA 11. januára (SITA) - Hokejisti Nitry v piatkovom 41. kole Tipsport ligy 2018/2019 nezaváhali a na ľade poslednej Žiliny zvíťazili 6:4.

Prvé kroky k dvadsiatemu deviatemu víťazstvu "corgoňov" v aktuálnej sezóne, urobili v prvej tretine Judd Blackwater a Miroslav Pupák. Domáci odpovedali v prostrednej časti hry zásluhou Lukáša Hvilu. V poslednej tretine boli diváci svedkami 7-gólovej prestrelky.

Domácim sa darilo doťahovať hostí, a tak živili šancu aspoň na predĺženie. Hostia ale zvrat v zápase nedopustili, o čo sa postaral najmä dvojgólový Samuel Buček. Úspešný bol v 45. a 58. min. Rovnako dva presné zásahy si odniesol aj Judd Blackwater, ktorý v 60. min pečatil nitrianske očakávané víťazstvo v Žiline.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Nitra 4:6 (0:2, 1:0, 3:4)

Góly: 37. Hvila (Kučný, Podešva), 52. Podešva (Beránek, Dubeň), 53. Jenčík (Hvila), 60. Jenčík (Rudolf Huna) - 7. Blackwater (Lantoši), 10. Miroslav Pupák (Lantoši, McCormack), 45. S. Buček (Lantoši, Scheidl), 47. Hrušík (S. Buček, Miroslav Pupák), 58. S. Buček (Bortňák), 60. Blackwater
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Juhász (Maď.) - Krajčík, Vincze (Maď.), 529 divákov

Žilina: Mikoláš - Turian, Kučný, Matejka, Piegl, Bagin, Dubeň, Marek Hudec, Mendrej - Rudolf Huna, Jenčík, Hvila - J. Milý, Surovka, Dominik Rehák - Beránek, Podešva, Barta - Ondruš, Hrazdíra, Valášek

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Hvizdoš, A. Sloboda - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Fominych, A. Kollár, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík