Ženská reprezentácie podľahla na záver turnaja v Nórsku domácemu výberu

HALDEN (SZĽH) – Slovenská ženská hokejová reprezentácia sa s Turnajom štyroch krajín v nórskom Haldene lúčila prehrou. Národný tím vedený trénerom Matejom Ševčikom nestačil na domáci výber, ktorému podľahol 4:6. Slovenky tak po prehrách s Francúzskom a Maďarskom nezískali na podujatí ani bod a obsadili posledné miesto. 

Slovenkám v poslednom stretnutí nevyšiel vstupu do zápasu, keď už po 48 sekundách prehrávali 0:1 po góle Dalenovej. Zásluhou zásahu Hlinkovej zo siedmej minúty v presilovej hry sa našim podarilo vyrovnať, no po pár sekundách opäť zvyšovala Furulundová. Slovenské družstvo ešte raz dokázalo súperky dorovnať, na 2:2 vyrovnávala Halušková. Ale to bolo naposledy, čo bol v stretnutí nerozhodný stav.

Nórky sa dostali v druhej polovici druhej tretiny do dvojgólového vedenia. A to si aj napriek veľkej snahe slovenských hráčok, ktorým sa na konci druhej a v polovici tretej časti hry podarilo dvakrát znížiť na rozdiel gólu, podarilo udržať až do konca zápasu. 

Podujatie v Nórsku bolo pre ženskú reprezentáciu poslednou turnajovou previerkou pred aprílovými majstrovstvami sveta divízie I skupiny A. Na nich budú súperkami Slovenska od 12. apríla postupne výbery Nórska, Francúzska, Švédska, Rakúska a Holandska. 

Turnaj štyroch krajín žien, Halden (Nórsko)
Nórsko – Slovensko 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
Góly SR:
7. Hlinková (Kučerková), 24. Halušková (Ištocyová), 37. Halušková, 52. Čupková (Halušková, Hlinková).
Vylúčené: 1:3, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0, strely na bránku: 27:37

Zostava SR ženy: Rišianová – Drábeková, Kučerková, Vargová, Košecká, Vysokajová, Šulíková, Cagáňová, Gaborčíková – Ištocyová, Hlinková, Korenková, Halušková, Čupková, Matejková, Šuráková, Kúbeková, Agostonová, Maskaľová, Schredlová, Staroňová. 

Matej Ševčík – tréner ženskej hokejovej reprezentácie:
"Do zápasu sme vstúpili veľmi zle – hneď v prvej minúte sme inkasovali gól po chybe v obrannom pásme. Treba povedať, že sme podali v útoku veľmi slušný výkon. Naopak v obrane sme na rozdiel od predchádzajúcich zápasov robili neprimerané množstvo chýb, ktoré vyústili do gólov. Bol to najrýchlejší zápas z pohľadu hernej aj korčuliarskej rýchlosti. Teší nás množstvo šancí, ktoré sme si vytvorili. Ale obranný systém a individuálne výkony v defenzíve - to sú veci, na ktorých musíme popracovať. Verím, že dievčatá nabrali nové skúsenosti, ktoré sa im aj nám v reprezentácii v budúcnosti zídu. Už o dva mesiace sú majstrovstvá sveta a je to dostatočne dlhá doba. Neboli sme tu v kompletnej zostave, mali sme výber zložený aj tak, aby sme vyskúšali nové adeptky do seniorského tímu. Získali sme ďalšie informácie o hráčkach, rozšírili sme si okruh. Prípravný kemp pred MS je dostatočne dlhý nato, aby sme pracovali na systémoch a presilových hrách, ktoré často rozhodujú zápasy."