Ženská reprezentácia prehrala s Nórskom. Čaká ju duel o záchranu

BUDAPEŠŤ (SZĽH) – Po dvoch zápasoch proti Maďarsku a Rakúsku, v ktorých získala ženská hokejová reprezentácia tri body, zaznamenali Slovenky druhú prehru na šampionáte dívízie I skupiny A.

Na majstrovstvách sveta v Budapešti prehrali zverenkyne trénera Jána Bezděka s Nórskom 0:4. V zajtrajšom, poslednom zápase na tohtoročnom šampionáte tak budú hrať Slovenky o záchranu v kategórii D1A. V zápase proti Taliansku tak musia hráčky národného tímu uhrať aspoň bod pre udržanie sa v druhej najvyššej kategórii MS.

V stretnutí proti Nórsku bola ženská reprezentácia od úvodu menej aktívnym družstvom. Súperky boli lepšie v pohybe, lepšom korčuľovaní aj v hre smerom dopredu aj dozadu. Prvý gól inkasovali už v štvrtej minúte z hokejky Medelen Haug Hansenovej. Ešte v prvej tretine zvýšila na 2:0 Therese Stromstadová. Slovenkám sa v priebehu zápasu nepodarilo streliť kontaktný gól a po prvýkrát na tomto šampionáte sa v stretnutí netešili gólu. V druhej tretine zvýšila už na 0:3 Millie Sirumová. Skóre duelu uzavrela pri hre Slovenska bez brankárky Emilie Kruseová.

Slovenské hokejistky uzavrú pôsobenie na tohtoročnom šampionáte D1A zápasom proti nováčikovi tejto kategórie z Talianska zajtra o 12.30 h.

Majstrovstvá sveta žien v hokeji, Budapešť (Maďarsko)

SLOVENSKO – Nórsko 0:4 (0:1, 0:1, 0:1)

Vylúčení: 5:5, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 23:21

Rozhodcovia: Johanna Tauriainen – Beth Bowshall, Adrienn Paulheim.

Zostava SR: Budajová – Košecká, Ištocyová T, Drábeková, Kučerková, Šulíková, Čurmová, Dzurinová – Halušková, Čupková, Korenková, Hlinková, Trebuľová, Ištocyová L., Klimášová, Rumanová, Maskaľová, Matejková, Kubeková, Ihnaťová, Novotná.

Ján Bezděk – tréner ženskej hokejovej reprezentácie SR:

"Zápas sme začali nie veľmi dobré, zaspali sme úvod. Po chybe sme dostali prvý gól – Nórky nás stále tlačili, boli lepšie vo všetkých ukazovateľoch. Z nevinnej strely z boku klziska sme dostali dosť nešťastný druhý gól. Naše dievčatá hrali trochu ustráchane. Nórky mali výborný pohyb, dobre napádali. Nemali sme ani vysoký počet striel, po dvoch tretinách ich bolo desať.

V zápase sme ťahali za kratší koniec. Dievčatám sme hovorili aby sa tlačili hore, aby boli aktívne – bohužiaľ sa nám nepodarilo vrátiť do zápasu, napriek dvom gólovým šanciam. Vyše tri minúty pred koncom sme odvolali brankárku Budajovú a snažili sme sa ešte s výsledkom niečo spraviť. No bohužiaľ dostali sme štvrtý gól do prázdnej bránky. Musíme na tento duel rýchlo zabudnúť.

V sobotu musíme proti Taliansku získať aspoň bod pre záchranu. Všetko máme vo svojich rukách. Dievčatá sa dobre zregenerujú, pripravia a zajtra podajú stopercentný výkon. Záchrana nie je to, o čo sme chceli hrať. Turnaj nám ukázal, kde je realita. Trpíme na nízku efektivitu. Po troch dňoch sme boli najviac strieľajúcim tímom, ale zároveň posledným v efektivite streľby."