Ženská reprezentácia prehrala aj druhý duel na turnaji v Nórsku

HALDEN (SZĽH) – Slovenská ženská reprezentácia prehrala aj v druhom zápase na Turnaji štyroch krajín v nórskom Haldene. Po štvrtkovom neúspechu proti Francúzsku nebodovali zverenkyne trénera Mateja Ševčíka ani proti Maďarsku. Výberu z krajiny našich južných susedov podľahli najtesnejším rozdielom 1:2.

Skóre zápasu otvoril maďarský výber už v deviatej minúte zásluhou Noorenovej. Po bezgólovej druhej časti hry na rozdiel dvoch gólov zvýšila v 47. minúte Gasparicsová. Čestný úspech Slovenska zaznamenala päť minút pred koncom stretnutia Lucia Halušková. V záverečnej hre bez brankárky sa už národnému tímu vyrovnať a poslať duel do predĺženia nepodarilo.

Národnému tímu nepomohla k lepšiemu výsledku ani vyššia strelecká aktivita – Slovenky zaznamenali 32 streleckých pokusov, kým ich súperky o sedem menej. Slovenská reprezentácia s najväčšou pravdepodobnosťou obsadí na podujatí posledné štvrté miesto. V záverečnom zápase turnaja sa v sobotu od 17.00 predstavia naše hráčky proti domácemu Nórsku.

Turnaj štyroch krajín žien, Halden (Nórsko)
Maďarsko – Slovensko 2:1 (1:0, 0:1, 1:1)
Gól SR:
55. Halušková (Čupková).
Vylúčené: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia 1:0, strely na bránku: 25:32

Zostava SR ženy: Rišianová – Drábeková, Kučerková, Šulíková, Gaborčíková, Vargová, Cagáňová, Vysokajová, Schredlová – Hlinková, Čupková, Ištocyová, Korenková, Kúbeková, Halušková, Staroňová, Košecká, Šuráková, Agostonová, Maskaľová, Matejková.

Matej Ševčík – tréner ženskej hokejovej reprezentácie:
"O najtesnejšej prehre rozhodlo to, že sme mali efektivitu na veľmi nízkom čísle. A to napriek tomu, že sme mali šance aj sa snažili tlačiť do bránky. Súper koncentroval svoju obranu na predbránkový priestor, kde je vždy veľmi náročné presadiť sa. Pred posledným zápasom s Nórskom musíme ostať pozitívni. Do polnoci budeme rozmýšľať nad týmto zápasom, analyzovať ho a v sobotu je ďalšia príležitosť na to, naučiť sa nové veci a overiť si svoju výkonnosť. V tomto výbere sú aj tri hráčky z reprezentačného výberu do 18 rokov, ktorý na prelome rokov odohral majstrovstvá sveta elitnej kategórie v Bratislave. Schredlova, Vysokajová aj Matejková si svoju úlohu zastanú a minimálne pohybovo sa dokážu vyrovnať tým hráčkam, ktoré štartujú na tomto turnaji. Sú tu na to, aby zbierali skúsenosti a my v nich vidíme perspektívu do ďalších sezón. Kariéra v ženskom hokeji nie je taká dlhá ako v mužskom."