Ženská reprezentácia odohrá šampionát v náhradnom augustovom termíne

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská ženská hokejová reprezentácia spoznala náhradný termín turnaja A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v Šen-čene. Šampionát v Číne sa uskutoční od 20. do 26. augusta za účasti domácej reprezentácie a tímov Dánska, Nórska, Slovenska, Holandska aj Rakúska.

V Číne sa malo hrať pôvodne od 11. do 17. apríla, ale Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) musela nájsť iné riešenie z dôvodu súčasných protipandemických opatrení a obmedzení spojených s cestovaním do krajiny. Dejiskom duelov bude Univerziádne centrum v Šen-čene s kapacitou 18-tisíc miest, ktoré v minulosti hostilo aj zápas NHL. 

Počas siedmich hracích dní absolvuje každý tím päť súbojov systémom každý s každým. Slovenky vstúpia do turnaja 20. augusta zápasom s domácimi Číňankami a o deň neskôr vyzvú Holanďanky. Potom je na programe voľný deň, 23. augusta nastúpia proti Nórkam, 24. augusta proti Dánkam a účinkovanie na podujatí zakončia 26. augusta proti Rakúšankám. Do elitnej kategórie postúpi iba najlepšie družstvo. 

„Augustový termín je absolútne nevyhovujúci, keďže je to obdobie presne medzi sezónami. Príprava na šampionát musí byť koncipovaná úplne inak, pretože bežne sú MS po skončení ročníka. Vtedy sú dievčatá rozohrané, v záťaži po klubových povinnostiach. Vlaňajší šampionát hráčov do 20 rokov aj MS žien v auguste ukázali, že je to nevhodné dávať do tohto termínu,“ povedala generálna manažérka ženských reprezentácií Ľubomíra Kožanová.

Slovenky využijú začiatok nasledujúceho mesiaca na odohranie dvoch prípravných zápasov. Od 5. apríla sa zídu na výcvikovom tábore v Bratislave a potom 8. a 9. apríla nastúpia v Linzi proti Rakúšankám. Prípravu na majstrovstvá sveta odštartujú okolo 10. júla, do Číny by sa mali presunúť 12. augusta.