Ženská reprezentácia strelila v Bratislave prvý gól, ale nestačila na Francúzky

BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská ženská hokejová reprezentácia neuspela ani v druhom zápase na Turnaji štyroch krajín v Bratislave. Zverenky fínskeho hlavného trénera Arta Sieppiho podľahli Francúzkam a zatiaľ čakajú na zisk prvého bodu na podujatí. Posledný tretí duel odohrajú v sobotu o 14.00 proti Maďarkám.

Francúzske hokejistky v druhej polovici prvej tretiny ustáli oslabenie a zakrátko otvorili skóre stretnutia. V 15. minúte sa presadila Cedelleová. Slovenky zareagovali ešte do prestávky využitou presilovkou. V 19. minúte skórovala Nemčeková. Druhá tretina však patrila súperkám. Francúzky odskočili na rozdiel dvoch gólov. V závere prostredného dejstva presne namierili Rozierová a Duvinová. V poslednej tretine poistili víťazstvo dvoma presnými zásahmi vo vlastnom oslabení zásluhou Rozierovej a Villiotovej, v 60. minúte spečatila výsledok Huotová Marchandová.

Turnaj štyroch krajín ženských reprezentácií (Bratislava)

Slovensko - Francúzsko 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)
19. Nemčeková (L. Šuliková, L. Halušková) – 15. Cedelleová (Leclercová), 36. Rozierová (Bergerová), 40. Duvinová (Rozierová, Villiotová), 47. Rozierová (Duvinová), 55. Villiotová, 60. Huotová (Pélissouová, Baudritová).
Vylúčené: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Matejová, Chamulová (obe SR) – Gottlibetová (Maď.), Jonák Čerhitová (SR).

Zostava SR: Zimková – Košecká, Leskovjanská, Janeková, Stern, L. Šuliková, Gálisová, A. Šulíková – Tóthová, Kúbeková, Korenková – Fančovičová, Hlinková, L. Halušková – Ištocyová, Dobiašová, Nemčeková – Šimnová, Jancsóová, R. Halušková. Tréner A. Sieppi.

Hlas po zápase

Arto Sieppi, hlavný tréner SR ženy: „Dievčatá dobre zvládli prvú tretinu. Dokázali odpovedať na úvodný gól francúzskeho tímu a vyrovnali na 1:1. Do polovice zápasu hrali zodpovedne v defenzíve a navyše dostali viacero presilovkových príležitostí. Bohužiaľ, opäť nepremieňali gólové šance a súperky viackrát podržala výborná brankárka. Vždy je to psychicky náročné, ak nevyužijete svoje príležitosti a následne inkasujete z protiútokov. Konečný výsledok síce neodzrkadľuje dianie na ľade, ale Francúzky ukázali svoju kvalitu a boli efektívnejšie.“