Ženská „osemnástka“ podľahla Švajčiarkam po predĺžení

BAD TÖLZ (SZĽH) – Národný výber žien do 18 rokov ťahal za kratší koniec aj vo svojom druhom meraní síl na turnaji série European Hockey Tournament v nemeckom Bad Tölzi. Zverenkyne trénera Petra Kúdelku podľahli Švajčiarkám, účastníčkam najvyššej divízie majstrovstiev sveta, 2:3 po predĺžení. Napriek prehre však po zápase vyjadrili tréneri spokojnosť s predvedenou hrou.

Peter Kúdelka (hlavný tréner SR „18“ ženy): „Dnešný zápas nám ukázal, že pokiaľ dáme do hry srdce, nasadenie a nadšenie, tak s nami bude mať každý súper problém. Predviedli sme sebavedomý výkon bez zbytočného rešpektu k súperovi a Švajčiarkam sme boli po celý čas vyrovnaným súperom, ba dokonca nezriedka sme herne mali navrch my. Vypracovávali sme si krásne gólové situácie, naopak v defenzíve sme efektívne eliminovali útočné výpady súpera. Viedli sme takmer celý zápas, veľká škoda gólu na 2:2, ktorý sme dostali v oslabení deväť minút pred koncom. Jedným dychom však musím dodať, že bolo skvelé, že aj po tomto góle naše dievčatá diktovali tempo hry, vypracovali si dve-tri gólové šance, preto nás veľmi mrzí, že sme zápas nestrhli na našu stranu. V predĺžení sme stáli vo veľkej šanci zoči-voči brankárke súpera, nedali sme, na opačnej strane zas platilo nedáš-dostaneš a inkasovali sme víťazný gól. Viac než výsledok je však z dnešného zápasu dôležité to, že hráčky ukázali obrovskú vôľu reprezentovať svoju krajinu čo najlepšie. Za dnešný zápas si všetky hráčky zaslúžia pochvalu. Pevne veríme, že budeme schopní na tento výkon nadviazať aj zajtra v zápase proti veľmi silnému súperovi z Japonska.“

Slovensko „18“ ženy – Švajčiarsko „18“ ženy 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 19. Klimantová (Leskovjanská, Kánová), 23. R. Halušková (Dobošová) – 38. Zimmermannová, 52. Bachmannová (Hauserová, Pagnamentaová), 64. Hauserová (Pagnamentaová, Ingoldová).
Vylúčenia na 2 min.: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lajoie – Männleinová, Wagner. 20 divákov.

Slovensko: Zimková – Jašková, Vysokajová, Kánová, Leskovjanská, Vrbinská, Plankenauerová, Kušmíreková, Kročilová – Nemčeková, R. Halušková, Dobošová – Klimantová, Matejková, Štetiarová – Šimnová, Schredlová, Kapičáková – Cengelová, Lahová, Gáliková.

Priebežná tabuľka turnaja série European Hockey Tournament v Bad Tölzi

Tím Z V VP PP P Skóre B
1. Japonsko 18 ženy 2 1 1 0 0 6:3 5
2. Nemecko 18 ženy 2 1 0 0 1 3:2 3
3. Švajčiarsko 18 ženy 2 0 1 1 0 6:6 3
4. Slovensko 18 ženy 2 0 0 1 1 2:6 1

Rozpis zostávajúcich zápasov SR 18 ženy na Turnaji série European Hockey Tournament v Bad Tölzi