Z lovca sa stáva korisť. Zuzin si to dobre uvedomuje

Stará športová pravda hovorí, že obhájiť je ťažšie ako získať. Zvolenskí hokejisti to dobre vedia. Z lovca sa stane v novej sezóne korisť a cenený skalp majstra budú chcieť získať všetci konkurenti.

Určite to bude ťažšie,“ uvedomuje si útočník Peter Zuzin, ktorý zažíva takúto situáciu druhýkrát. Rytierom totiž pomohol k titulu aj v roku 2013. „Tím sa trochu obmenil a všetci chcú zdolať majstra. Súperi zbroja a hore chce byť veľa tímov. Už vlani to bolo vyrovnané a čakám teda veľmi náročnú sezónu.“

Zverenci trénera Petra Oremusa nezažívajú ideálnu prípravu. Veľkú šarapatu narobila maródka a výsledkom bola štvorzápasová séria prehier. Tú ukončilo až utorkové víťazstvo 5:0 v Spišskej Novej Vsi.

Áno,mali sme kritickejšie tri týždne. Stále nám niekto vypadol zo zostavy. Mali sme chrípkovú epidémiu, boli tam hnačky a choroby. Príprava bola preto kostrbatá a trochu nám utiekla. Aj v poslednom zápase nám vypadol hráč z druhej päťky, ale verím tomu, že do štartu sezóny to dáme dohromady a nastúpime ako jeden tím,“ nádejá sa 31-ročný útočník, ktorý patril medzi lídrov majstrovského mužstva. Produktivita sa od neho očakáva aj v novom ročníku a dobrú súhru so spoluhráčmi z útoku Marekom Viedenským a Marošom Jedličkom predviedol aj na Spiši. Pod hladké víťazstvo sa podpísal dvomi gólmi a asistenciou.

S Vieďom a Marošom hráme spolu celú prípravu a klape nám to. Vidíme sa aj naslepo a po krásnych prihrávkach sa strieľajú góly ľahko,“ pochvaľuje si P. Zuzin.

Práve proti nováčikovi zo Spiša nastúpi majster aj v otváracom súboji novej sezóny. Pohárový súboj preto poslúžil ako užitočný test. „Bolo dobré, že sme sa s nimi oťukali. Ani oni však neboli v plnej sile a čakajú posily. V extralige to bude iné a určite nečakáme, že zopakujeme takéto hladké víťazstvo. Pre nich to bude extraligová premiéra a budú nažhavení. Musíme sa teda pripraviť na ťažký zápas.“

Vo svojom druhom vystúpení v rámci Slovenského pohár prehral Zvolen v Žiline 3:7, no v tomto prípade sa predstavil farmársky tím HKM. Postup zo skupiny by šampiónovi každopádne uniknúť nemal, pred sebou má totiž už len súboj proti prvoligovej Skalici.

„Pre mňa je zarážajúce, že v prípade postupu sa bude hrať počas repre pauzy. Tá by mala slúžiť aj na trochu oddychu. Samozrejme, chceme vyhrať každý zápas a Slovenský pohár teda berieme vážne. Pre Zvolen je tu šanca získať double a k majstrovskému titulu by sme radi pridali ešte jednu trofej. Mrzí ma len ten harmonogram,“ konštatuje útočník s reprezentačnými skúsenosťami.

Isté je, že skôr ako na pohár sa Zvolenčania sústredia na samotnú Tipos extraligu. Na cestu za obhajobou vykročia s mierne obmeneným tímom, v ktorom už nefigurujú traja najproduktívnejší hráči Mikko Nuutinen, Alan McPherson a Radovan Bondra, či pilier obranných radov T. J. Melancon.

„Nechcem hovoriť o oslabení. Iste, prišli sme o niekoľko opôr. Napríklad McPherson bol vo Zvolene dva roky a bolo cítiť, že tá druhá sezóna bola pre neho oveľa komfortnejšia a ľahšia. Legionári potrebujú viac času a viem to zo svojich skúseností. Sám som sa v Rusku prvé dva mesiace trápil a ani som nevedel, prečo je tomu tak. Potom sa to zlepšilo a začalo sa mi dariť. Chlapcom zo zahraničia je teda potrebné dať čas. Samozrejme, ideálne je mať formu čo možno najskôr, pretože my budeme naozaj hlavnou korisťou extraligy,“ dodáva zvolenský útočník Peter Zuzin.