Výkonný výbor SZĽH udelil Prešovu licenciu na štart v 1. lige, domáce zápasy odohrá vo Zvolene

BRATISLAVA (SZĽH) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) sa na svojom stredajšom mimoriadnom zasadnutí venoval poslednej neudelenej licencii na štart v 1. hokejovej lige. HC 07 Prešov pôvodne licencia udelená nebola, nakoľko rekonštruuje svoj zimný štadión a nemal kde odohrať domáce zápasy prvej ligy.

Prešovský klub zachránil extraligista HKM Zvolen, ktorý Šarišanom poskytne svoj štadión. Výkonný výbor teda udelil licenciu na štart v prvej lige HC 07 Prešov. Ten tak v prvej lige bude hrať aj nadchádzajúcu sezónu. Domáce zápasy však nebude hrať na území mesta, ale vo Zvolene. „Výkonný výbor týmto ďakuje vedeniu zvolenského klubu, za prístup k tejto situácii a za pomoc HC Prešov. Veríme, že ostatné kluby si v mimoriadnej situácii vyjdú v ústrety a odohrajú zápasy s Prešovom podľa termínovníka,“ povedal po mimoriadnom zasadnutí Výkonného výboru SZĽH generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček. „Veríme, že rekonštrukcia zimného štadióna v Prešove pôjde podľa plánu, štadión bude odovzdaný do užívania v auguste 2019 a ďalšiu sezónu už Prešov odohrá doma,“ dodal Miroslav Valíček.

HC 07 Prešov mal sezónu pôvodne odohrať vo Zvolene ako farma extraligového HKM Zvolen. Podľa platných nariadení a súťažného poriadku už však nebolo možné zapísať Prešov ako zvolenskú farmu.Ostatné súťaže Zobraziť všetky

Reprezentácia Zobraziť všetky

Správy SZĽH Zobraziť všetky

Najčítanejšie články za deň

Najčítanejšie články za týždeň

Najčítanejšie články za mesiac