Výkonný výbor SZĽH udelil Prešovu licenciu na štart v 1. lige, domáce zápasy odohrá vo Zvolene

BRATISLAVA (SZĽH) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) sa na svojom stredajšom mimoriadnom zasadnutí venoval poslednej neudelenej licencii na štart v 1. hokejovej lige. HC 07 Prešov pôvodne licencia udelená nebola, nakoľko rekonštruuje svoj zimný štadión a nemal kde odohrať domáce zápasy prvej ligy.

Prešovský klub zachránil extraligista HKM Zvolen, ktorý Šarišanom poskytne svoj štadión. Výkonný výbor teda udelil licenciu na štart v prvej lige HC 07 Prešov. Ten tak v prvej lige bude hrať aj nadchádzajúcu sezónu. Domáce zápasy však nebude hrať na území mesta, ale vo Zvolene. „Výkonný výbor týmto ďakuje vedeniu zvolenského klubu, za prístup k tejto situácii a za pomoc HC Prešov. Veríme, že ostatné kluby si v mimoriadnej situácii vyjdú v ústrety a odohrajú zápasy s Prešovom podľa termínovníka,“ povedal po mimoriadnom zasadnutí Výkonného výboru SZĽH generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček. „Veríme, že rekonštrukcia zimného štadióna v Prešove pôjde podľa plánu, štadión bude odovzdaný do užívania v auguste 2019 a ďalšiu sezónu už Prešov odohrá doma,“ dodal Miroslav Valíček.

HC 07 Prešov mal sezónu pôvodne odohrať vo Zvolene ako farma extraligového HKM Zvolen. Podľa platných nariadení a súťažného poriadku už však nebolo možné zapísať Prešov ako zvolenskú farmu.Odporúčame