Výkonný výbor SZĽH schválil centralizovanú prípravu ženskej reprezentácie aj realizačné tímy mládežníckych reprezentácií

BRATISLAVA (SZĽH) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja sa na svojom stredajšom zasadnutí zaoberal zmenami aj novinkami v slovenskom hokeji. V programe rokovania bolo tiež hodnotenie uplynulých Majstrovstiev sveta 2018 v Dánsku, schvaľovanie novej smernice pre vzdelávanie trénerov či schvaľovanie nového sadzobníka odmien.

Výkonný výbor SZĽH schválil nový sadzobník denných odmien pre manažérov, trénerov, lekárov, fyzioterapeutov, kustódov a ďalších ľudí. Odmeny sa v ich prípade zvýšia o 30% oproti minulému roku. „Vážime si ´denných´ zamestnancov zväzu. Chceli sme, aby sa aj na ich odmenách odzrkadlila naša dôvera v nich,povedal po skončení zasadnutia VV SZĽH generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Ženská hokejová reprezentácia sa bude po novom pripravovať formou centralizovanej prípravy po vzore hokejovej „dvadsiatky“. „Ženskej reprezentácii bola udelená licencia pre ligu kadetov. Bude sa teda pripravovať organizovane, spolu a hrať bude v lige kadetov. Chceme urobiť všetko pre to, aby naše hokejistky postúpili na Olympijské hry do Pekingu 2022 a veríme, že toto je cesta,ozrejmil Miroslav Valíček.

Okrem centralizovanej prípravy žien schválil Výkonný výbor SZĽH aj Komisiu mládeže, jej členov, predsedu a podpredsedu. Jej úlohou bude riešiť všetky otázky týkajúce sa rozvoja súťaží a výchovy mládeže. Za predsedu bol zvolený Jukka Tiikkaja a podpredsedu Igor Guryča.

Výkonný výbor prešiel tiež všetkých 270 prihlášok klubov do súťaží riadených SZĽH na nadchádzajúcu sezónu. Jukka Tiikaja predostrel členom Výkonného výboru novú Smernicu pre vzdelávanie trénerov, ktorú následne schválili. Členovia VV SZĽH zároveň odsúhlasili, že Slovensko postaví tím na Svetovú zimnú univerziádu v Rusku 2019.

Dôležitým bodom bolo schvaľovanie realizačných tímov mládežníckych reprezentácii. Viac si o tomto bode môžete prečítať v článku Tréneri mládežníckych reprezentácií potvrdení.Odporúčame