Výkonný výbor a riadiace orgány predčasne ukončili amatérske súťaže SZĽH

BRATISLAVA (SZĽH) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) sa na svojom nedávnom zasadnutí opätovne zaoberal otázkou predčasného skončenia amatérskych súťaží.

Po posúdení stavu a odporúčaní príslušných riadiacich orgánov súťaží sa stotožnil s názorom, že pre amatérske súťaže už nie je v sezóne 2020/2021 možné realizovať odohratie všetkých častí podľa rozpisu príslušnej súťaže, nielen z dôvodu pretrvávajúcej nepriaznivej pandemickej situácie a platných nariadení autorít štátu, ale aj pre pribúdajúci počet zimných štadiónov, ktoré ukončujú prevádzku.  Z týchto dôvodov rozhodol o ukončení amatérskych súťaží organizovaných SZĽH. Ide o všetky súťaže s výnimkou Tipos Extraligy a Slovenskej hokejovej ligy, ktoré sú profesionálne seniorské súťaže a môžu prebiehať na základe udelenej výnimky. 

Výkonný výbor SZĽH rozhodol o predčasnom skončení súťaží Extraligy žien, 2. ligy seniorov, Extraligy juniorov, 1. ligy juniorov, Extraligy dorastu, 1. ligy dorastu, Ligy kadetov, žiackych súťaží a súťaže prípraviek pre sezónu 2020/2021 a poveril riadiace orgány príslušných súťaží procesne zabezpečiť ich predčasné skončenie.