Vo Svidníku vyrástol nový krytý zimný štadión, SZĽH prispel na jeho výstavbu sumou 250-tisíc eur

SVIDNÍK (SZĽH) – Počas uplynulého víkendu stúpol počet zimných štadiónov na Slovensku. Z novej haly, ktorá vznikla prekrytím pôvodnej vonkajšej ľadovej plochy, sa tešia vo Svidníku. Na výstavbe štadióna výraznou mierou participoval aj Slovenský zväz ľadového hokeja prostredníctvom finančnej dotácie vo výške 250-tisíc eur z projektu na rozvoj hokejovej infraštruktúry.

Oficiálne otvorenie zimného štadióna vo Svidníku sa uskutočnilo v sobotu. Na severovýchode krajiny k tejto udalosti pripravili bohatý program. Ten odštartoval zápasom žiakov 5. ročníka medzi Bardejovom a Michalovcami, pokračoval ukážkou korčuliarskeho programu SZĽH za pomoci ambasádorov športových aktivít, vystúpením krasokorčuliarky, speváčky UsmievAnky či duelom amatérskych družstiev zo Svidníka. 

„Teší nás, že aj vďaka podpore SZĽH na Slovensku pribudol nový krytý zimný štadión. Skvalitňovanie športovej infraštruktúry je pozitívnou správou nie len pre hokejové hnutie, ale najmä pre región. Potvrdil to veľký záujem verejnosti a obzvlášť detí počas samotného otvorenia haly. V rámci dlhodobej zväzovej stratégie budeme naďalej pracovať na zvyšovaní počtu zimných štadiónov aj ľadových plôch na Slovensku a rekonštrukcii existujúcej infraštruktúry. Už čoskoro otvoríme dve malé multifunkčné haly na východe Slovenska,“ povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan, ktorý nechýbal na slávnostnom otvorení štadióna vo Svidníku. 

Novú halu v meste oficiálne otvorili necelý rok od začiatku výstavby. Nachádza sa v nej kompletné zázemie pre ľadový hokej v podobe striedačiek, šatní, tribúny s kapacitou 136 osôb a úsporného LED osvetlenia. Okrem Slovenského zväzu ľadového hokeja mestu s realizáciou projektu finančne pomohli aj Prešovský samosprávny kraj (150-tisíc eur) a vláda Slovenskej republiky (300-tisíc eur). Zvyšné prostriedky sú financované z úveru. 

V meste zároveň vznikol nový klub HC Vlci Svidník, ktorý bude zastrešovať mládež. Od januára 2023 sa na zimnom štadión vo Svidníku bude realizovať projekt SZĽH Centrum športu pri základných školách za pomoci vyškolených ambasádorov. V rámci tejto aktivity si deti zo základných a materských škôl môžu vyskúšať prvé kroky na ľade. 

Časozberné video z výstavby zimného štadióna vo Svidníku


Fotogaléria