Víťazstvo Košíc v Michalovciach zariadil Skokan

Michalovce 20. decembra (TASR) - Hokejisti Košíc zdolali v piatkovom zápase 32. kola Tipsport Ligy domáce Michalovce 2:1 po predĺžení. Oba góly hostí strelil Dávid Skokan. "Oceliari" natiahli víťaznú šnúru na deväť duelov, Michalovce prehrali piatykrát za sebou.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Korhonen (Lalancette, Ventelä) - 28. Skokan, 65. Skokan (Haščák). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Rencz (Maď.) - Rojík, Valo, 3800 divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Ventelä, Vorobjev, Kolba, Hančák, Novický, Mesikämmen, Zekucia - Spilár, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Hričina - Giľák, Linet, Safaralejev - Hvila, Toma, Chalupa

HC Košice: Košarišťan - Růžička, Čížek, Repe, Slovák, Koch, Michalčin, Zeleňák - Haščák, Skokan, Majdan - Klhůfek, Suja, Belluš - Vrábeľ, Bortňák, Rapáč - Jokeľ, Faith, Milý

V prvej tretine dominovali obrany, do jednej z mála šancí sa dostal Korhonen, no z bekhendu netrafil bránku. V závere úvodného dejstva Repe fauloval domáceho Mašlonku v sľubnej príležitosti, no rozhodcovia nenariadili trestné strieľanie, presilovku Michalovce nevyužili.

Diváci sa dočkali gólu v 24. minúte, domácich poslal do vedenia Korhonen, keď tentoraz bekhendom trafil presne. Hostia však vzápätí vyrovnali. V 28. minúte išiel na tresnú lavicu Mašlonka a Skokan využil presilovku.

V tretej časti hry bojovnosť tímov nepriniesla želaný efekt a nasledovalo predĺženie. Keď sa už zdalo, že o víťazovi rozhodnú až nájazdy, Haščák ideálne prihral Skokanovi, ktorý druhým zásahom v stretnutí 12 sekúnd pred klaksónom rozhodol o triumfe Košíc.