VIDEO: Slovensko sa ukázalo v najlepšom svetle, tvrdia fanúšikovia

BRATISLAVA (SZĽH) – Čo ste urobili pre tieto majstrovstvá sveta v hokeji je popravde úžasné.“ To je jeden z mnohých pochvalných ohlasov, ktoré sa zniesli na organizáciu májového hokejového šampionátu v Bratislave a Košiciach z úst priaznivcov. Či už to boli českí, ruskí, fínski, švédski alebo aj švajčiarski fanúšikovia, pre veľkú väčšinu z nich bola návšteva Slovenska veľkým hokejovým zážitkom.

A to nie len pre samotné zápasy turnaja a emócie vyvolané víťazstvom či prehrou. O komfort a ich bezpečný pobyt na Slovensku sa postaral skúsený tím odborníkov, stovky dobrovoľníkov, množstvo policajných aj iných štátnych zložiek.

Hokejová republika. To bol jeden z hlavných sloganov organizačného výboru, ktorý sa mu do bodky počas vyše dvoch týždňov podarilo naplniť. Košické Hlavné námestie zažívalo „inváziu“ zabávajúcich sa Fínov, Nemcov či Britov. Na druhej strane, Bratislava sa stala dočasným domovom Čechov, Rusov ale aj Švédov. Zahraniční priaznivci si naplno vychutnávali sprievodný program, ktorý ponúkali fan zóny v blízkosti hlavných arén, spoznali slovenskú pohostinnosť a na Bratislavu a Košice im ostanú len pozitívne spomienky.