Vedenie župy a prezident SZĽH rokovali na tému pripravenosti Hokejovej akadémie

Pilotný projekt Hokejovej akadémie, ktorá by mala byť vzorová i pre ostatné regióny, je spoločný zámer Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Svoje premiérové rokovanie na pôde Úradu TSK vo funkcii prezidenta SZĽH absolvoval aj Miroslav Šatan.

V utorok 13. augusta 2019 sa za jedným stolom stretlo vedenie Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja na čele s jeho predsedom Jaroslavom Baškom s predstaviteľmi Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorý zastupoval Miroslav Šatan ako novozvolený prezident zväzu. Témami pracovného rokovania boli aktuálny stav budovania infraštruktúry (rekonštrukcia budovy Strednej športovej školy Trenčín, príprava výstavby hokejovej haly a ďalšie vyvolané investície), personálne a materiálne zabezpečenie budúceho stredoškolského kampusu, zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre mladých športovcov, systémové riešenie normatívneho financovania stredných športových škôl, ako aj zvýšenie finančného pásma pre stravovanie žiakov – športovcov. Súčasťou pracovného stretnutia bola aj prezentácia vizualizácie budúcej tréningovej hokejovej haly. „Prešli sme si všetky dôležité veci, ktoré súvisia s priestorovým vybavením športovísk i zázemí pre budúce talenty. Počúvame požiadavky SZĽH, pretože práve on vie, čo je pri príprave hokejistov najdôležitejšie. Riešili sme aj otázky personálneho vybavenia najmä z oblasti športového lekárstva, ktoré budú predmetom následných rokovaní na Ministerstve zdravotníctva SR,“ povedal trenčiansky župan.

Pracovného stretnutia sa zúčastnil aj bývalý prezident SZĽH Martin Kohút, Róbert Švehla i Richard Pavlikovský, ktorý je zároveň iniciátorom myšlienky vzniku Hokejovej akadémie.