V súboji tabuľkových susedov zvíťazil Poprad na nitrianskom ľade

NITRA 18. januára (SITA) - Hráči HK Poprad zvíťazili na klzisku HK Nitra 5:3 v piatkovom zápase 47. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy.

Domáci mali lepší vstup do stretnutia, keď po prvej tretine viedli najtesnejším rozdielom vďaka Miroslavovi Pupákovi. "Kamzíci" však otočili vývoj stretnutia v druhej tretine dvoma zlepenými gólmi Daniela Brejčáka a Mareka Zagrapana. Nitrania čoskoro odpovedali rovnakou mincou a po dvoch presných zásahoch z hokejok Graema McCormacka a Mitcha Versteega mali opäť navrch. Ani v tomto prípade si však tesný náskok neudržali a vo zvyšku duelu ťahali za kratší koniec. Ešte pred koncom druhého dejstva sa presadili Samuel Takáč s Lukášom Paukovčekom a v záverečnej tretine poistil víťazstvo východniarov Radoslav Macík. V súboji tabuľkových susedov si preto Popradčania polepšili a poskočili na štvrtú pozíciu práve pred svojho súpera.

HK Nitra - HK Poprad 3:5 (1:0, 2:4, 0:1)
Góly: 15. Miroslav Pupák (Scheidl, Lantoši), 32. McCormack (Marek Slovák, Lantoši), 34. M. Versteeg (A. Kollár, Čaládi) - 24. D. Brejčák, 25. Zagrapan (S. Takáč, P. Svitana), 35. S. Takáč (Zagrapan), 38. L. Paukovček (D. Bondra), 54. Macík (D. Brejčák)
Vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Babic (Maď.) - Krajčík, Soltész (Maď.)
počet divákov: 1972

Nitra: Šimboch (41. Foltán) - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Rais - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Hrušík, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Fominych - A. Kollár, Čaládi, Pätoprstý
Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda - Abdul, Zagrapan, S. Takáč - P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra - Kundrik, Heizer, Olejník - R. Macík, Mlynarovič, Belluš - Lichanec