V súboji dvoch maďarských tímov úspech Budapešti

Budapešť 6. marca (TASR) - Hokejisti MAC Újbuda zvíťazili v piatkovom zápase 6. kola nadstavby Tipsport Ligy v skupine o 7. až 12. miesto doma nad Miškovcom 5:2.

MAC Újbuda - DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 5. Orban (Szigety), 10. Klempa (Strech, Busenius), 37. Szigety (Busenius), 39. Klempa (Strech, Busenius), 56. Nagy (Sofron) - 38. Vas, 45. Beauviller (Harrison). Rozhodovali: Fridrich, Purgat - Synek, Vyšný, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše: Macaulay na 10 min. za hrubosť, Majoross 10 min. za nešportové správanie sa - Rodman na 10 min. za hrubosť, Harrison 10 min. za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Újbuda: Bernard - Macaulay, Carlisle, Orbán, Busenius, Bugár, Pozsgai, Fejes, Garát - Szigeti, Strech, Sofron - Terbócs, Majoross, Klempa - Kreisz, Pitt, Orban - Loczi, Nagy, Szücs

Miškovec: Rajna - D. Kiss, Ross, Vandane, Láda, Wehrs, Szirányi - Magosi, Galanisz, Beauviller - Rodman, Vas, Valchař - Vojtkó, Harrison, P. Kiss - Páterka

Miškovec bol v prvej tretine lepší, ale domáci efektívnejší. Najprv dostal puk do siete popod betóny Rajnu Orban, v 10. minúte využil presilovku pekným bekhendom Klempa. DVTK bol aj ďalej aktívnejší, ale na domáceho brankára a pozornú obranu MAC nedokázal nájsť recept.

V druhej tretine kvalita hry utrpela, ale na jej konci padli až tri góly. Všetky z hokejok domácich, vrátane kuriózneho na 1:3. Najprv Szigeti prekvapil Rajnu strelou z uhla pod hornú žŕdku, potom pri signalizovanom vylúčení domáceho hráča Szigeti zmenil nešťastne dráhu puku za chrbát bezmocného brankára Bernarda. Domáci ale v 39. minúte po rýchlom protiútoku vďaka nechytateľnému projektilu Klempu išli do šatní s trojgólovým náskokom.

Miškovec znížil v 45. minúte, keď rýchle prečíslenie využil Beauviller. V 56. minúte po výmene puku medzi Nagyom a Sofronom prvý menovaný z prvej opäť trafil nechytateľne pod hornú žŕdku a stanovil výsledok maďarského derby.