V repríze minuloročného finále triumf Banskej Bystrice nad Trenčínom

BANSKÁ BYSTRICA 16. septembra (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v repríze minuloročného finále play-off na vlastnom ľade Duklu Trenčín 2:1 v nedeľňajšom stretnutí 2. kola Tipsport ligy 2018/2019.

V úvodnej časti hry gól nepadol, skóre otvoril až v závere druhej tretiny v presilovke Andrej Šťastný. V početnej prevahe sa "barani" presadili aj pred poslednou sirénou, keď skóroval v 50. minúte sekundu pred koncom trestu Petra Frühaufa obranca Karol Sloboda.

Trenčania v poslednej minúte znížil pri hre bez brankárai gólom Branka Radivojeviča, hráči Banskej Bystrice si však už víťazstvo ustrážili.

Banská Bystrica najbližšie nastúpi v utorok 18. septembra v Budapešti proti miestnemu MAC. Hráči Dukly Trenčín v rovnaký deň vyzvú na vlastnom ľade hokejistov Liptovského Mikuláša

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 38. A. Šťastný (Tamáši, T. Surový), 50. Karol Sloboda (T. Surový) - 60. Radivojevič (Starosta, Bližňák)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Michal Hlinka (Trenčín) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Jonák - J. Tvrdoň, Gegáň, 2401 divákov

Banská Bystrica: Williams - B. Marshall, V. Mihálik, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, I. Ďatelinka, Košecký, Biro - Asselin, Faille, Tamáši - Belluš, Higgs, Zigo - Róbert Varga, T. Surový, A. Šťastný - Kabáč, Češík, Gabor

Trenčín: Michal Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, J. Cebák, Holenda, L. Bohunický, T. Bokroš, M. Hudec - Michal Hlinka, Bližňák, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, J. Pardavý ml., Smolka - Špankovič, J. Švec, D. Hudec

Hlasy (zdroj: RTVS):

Ivan Droppa (asistent trénera Banskej Bystrice): "Videli sme dobrý zápas, chlapci bojovali celých 60 minút. Držali sme sa nášho plánu, takže sme spokojní. Úspešní sme boli vďaka veľkému množstvu striel, ktoré sme vyslali na súperovho brankára. Sme vďační za tri body. Oproti prvému zápasu sme si dávali väčší pozor v defenzíve. Poučili sme sa z vlastných chýb."

Peter Oremus (tréner Trenčína): "Prvé dve tretiny sme sa v útočnom pásme slabo držali na puku. Okrem toho sme mali aj veľa vylúčení. Odoberalo nám to sily. Keby sme sa viac držali na puku, bolo by to lepšie. Niektoré fauly boli zbytočné, ale vyplynulo to z hry."