V nominácii Olympijského výberu SR sú štyri nové mená

ŽILINA (SZĽH) - Z nominácie Olympijského výberu Slovenska, ktorý sa v piatok predstaví v zápase proti národnému tímu do 20 rokov, vypadli pred štvrtkovým zrazom v Žiline štyri mená. Tri z nich - Boris Sádecký, Miloš Kelemen a Erik Rajnoha - pre zranenie, Marek Hecl sa z olympijského výberu presunul do A-tímu. 

Trénerské duo Peter Oremus, Andrej Kmeč s generálnym manažérom Žigmundom Pálffym na ich miesta nominovali Viliama Čacha z Detvy, Patrika Rogoňa z Nových Zámkov, Petra Bjalončíka z Popradu a Christiána Michalčina z Košíc. 

Olympijský výber SR sa zíde vo štvrtok v Žiline. V piatok o 15.00 na miestnom zimnom štadióne odohrá stretnutie proti výberu reprezentácie do 20 rokov, ktorá sa pripravuje na majstrovstvá sveta v Česku. Vstup na zápas je voľný. 

Aktualizovaná nominácia Olympijského výberu SR na výcvikový tábor v Žiline a prípravný duel proti SR20 (12.- 13. 12. 2019)

Brankári: Matej Gajan (Bratislava Capitals/HC'05 B. Bystrica), Stanislav Škorvánek (HC Košice).
Obrancovia: Jakub Cibák (HC Košice/HK Spišská Nová Ves), Samuel Hain, Andrej Hatala (obaja HC Nové Zámky), Patrik Maier (HKM Zvolen), Félix Petrinec (Bratislava Capitals/HC'05 B. Bystrica), Michal Roman (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Adrián Sloboda (HK Nitra), Christián Michalčin (HC Košice).
Útočníci: Radovan Bondra, Šimon Petráš, Roman Žitný (všetci HC Slovan Bratislava), Miloš Fafrák, Alex Tamáši (obaja HC'05 Banská Bystrica), Daniil Fominych (HK Nitra), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec, ČR), Juraj Milý (HC Košice), Jakub Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Viliam Čacho (Detva), Peter Bjalončík (Poprad), Patrik Rogoň (Nové Zámky).
 Najčítanejšie články