V nominácii na Kaufland Cup nastalo šesť zmien

BRATISLAVA (SZĽH) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan urobili v nominácii na Kaufland Cup 2020 šesť zmien. Na utorňajšom zraze v Poprade sa im v porovnaní s pôvodnou nomináciou nebude hlásiť obranca Michal Čajkovský a zo zdravotných dôvodov ani pätica útočníkov Martin Bakoš, Marek Hrivík, Libor Hudáček, Ján Sýkora a Michael Vandas.

Na voľné miesto v defenzíve povolalo vedenie reprezentácie rekordéra v počte štartov za národný tím Dominika Graňáka. Tridsaťšesťročný obranca Karlových Varov ich má na konte 192, strelil v nich desať gólov.

Namiesto pätice zranených útočníkov sa na tradičnom domácom podujatí predstavia Andrej Kollár, Jakub Sukeľ, Branislav Rapáč, Tomáš Zigo a Peter Zuzin. Najpočetnejšie zastúpenie v aktualizovanom výbere trénera Craiga Ramsayho majú Košice. Na duely proti olympijskému výberu Ruska a Bielorusku bude pripravené sexteto Košarišťan, Rapáč, J. Sukeľ, Michal Chovan, Haščák a Koch.

Zraz nominovaných hráčov je v utorok do 15.00 na Zimnom štadióne v Poprade. Až v stredu sa k tímu pripoja Marek Ďaloga a Mislav Rosandič.

Slovenská reprezentácia odohrá na Kaufland Cupe 2020 dva zápasy. Vo štvrtok o 18.00 nastúpi proti Bielorusku a v sobotu o 14.00 proti olympijskému výberu Ruska.

Aktualizovaná nominácia na výcvikový tábor a Kaufland Cup 2020 v Poprade (4.- 8. február 2020):

Brankári: Patrik Rybár (Kärpät Oulu), Andrej Košarišťan (HC Košice).

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň), Marek Ďaloga (Dinamo Riga), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec), Dominik Graňák (HC Karlovy Vary), Martin Chovan (HC 07 Detva), Patrik Koch (HC Košice), Mislav Rosandič (HC Vítkovice Ridera), Martin Štajnoch (HC Slovan Bratislava).

Útočníci: Marcel Haščák (HC Košice), Michal Chovan (HC Košice), Andrej Kollár (HK Nitra), Michal Krištof (Kärpät Oulu), Patrik Lamper (HC '05 Banská Bystrica), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec), Matej Paulovič (HC Dynamo Pardubice), Kristián Pospíšil (Lukko Rauma), Branislav Rapáč, Jakub Sukeľ (obaja HC Košice), Peter Zuzin (HC 07 Detva), Tomáš Zigo (HC Slovan Bratislava).