V maďarskom derby víťazstvo Budapešti v predĺžení

MIŠKOVEC 26. februára (SITA) - Hokejisti MAC Budapešť zvíťazili v utorňajšom stretnutí 55. kola najvyššej slovenskej súťaže nad domácim Miškovcom 3:2 po predĺžení.

Zverenci Glena Hanlona išli do vedenia už v piatej minúte, keď svoj 27. gól v aktuálnom ročníku zaznamenal Bálint Magosi. Hosťom sa podarilo odpovedať krátko po začiatku prostrednej časti. Strelecky sa presadil Keegan Dansereau, pričom asistenciu si pripísal aj Slovák Tomáš Klempa. Miškovec sa v 49. min opäť ujal vedenia, ale na gól Nikandrosza Galanisza dokázal o päť minút neskôr odpovedať Chris Langkow.

Napokon bol práve kanadský útočník hrdinom zápasu, keďže v 50. sekunde predĺženia rozhodol o triumfe mužstva z hlavného mesta Maďarska.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - MAC Budapešť (Maď.) 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 5. Magosi (Loiseau, R. Harrison), 49. Galanisz (Láda, Crawford) - 22. Dansereau (J. Brown, T. Klempa), 54. Langkow (Burt, Macaulay), 61. Langkow
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: ,0:0, rozhodovali: Snášel, Kalina - Jobbágy, Šoltés, 1095 divákov

Miškovec: Adorján - D. Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda, Lövei - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Ritó, Hajós, Albert

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, Vokla, Negrin, Garát, Burt, Bugár - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, B. Majoross, Pápa - Szigeti, Kreisz, Odnoga