V druhom dueli prehrali Slovenky v Česku 1:8, Segíň: Odchádzame nespokojní

PARDUBICE (SZĽH) – Slovenské hokejistky nestačili na české reprezentantky ani v druhom prípravnom júlovom stretnutí. Po piatkovej prehre 0:6 tentoraz podľahli skúsenejším súperkám, pôsobiacim v elitnej kategórii MS, 1:8. O jediný slovenský gól v dvojzápase sa postarala Simone Bednárik.

Druhý zápas sa začal rovnako ako ten prvý. Slovenky inkasovali hneď v úvodnom striedaní zápasu, no tentoraz nedopustili v prvej tretine jednoznačný gólový priebeh. Hoci ich súperky prestrieľali 14:6, v 14. minúte Simone Bednárik skorigovala priebežný stav na 1:2 zo slovenského pohľadu po asistenciách Lenky Čurmovej a Danielle Hartje. Nahodený puk od modrej čiary si úspešná strelkyňa našla na osi útočného pásma a utešenou strelou k žŕdke prekvapila českú brankárku Zechovskú. V ďalšom priebehu sa už zverenkám trénera Tomáša Segíňa nepodarilo presadiť. Aj z dôvodu nízkej početnosti streľby, keďže v druhej a tretej tretine vyslali dovedna na českú bránku len štyri strely.

Prípravný zápas žien - sobota

ČR – SR 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)

Góly: 1. Pejzlová (Lásková), 12. Přibylová (Radová), 31. Pejšová (Mills, Mrázová), 33. Mazancová (Čajanová), 38. Neubauerová (Vanišová, Mlýnková), 42. Pejzlová (Lásková, Mrázová), 47. Mills (Pejzlová, Kolowratová), 54. Neubauerová (Mrázová) – 14. Bednárik (Čurmová, Hartje).

Vylúčené: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 48:10.

Zostava SR: Macková – Žitňanská, Drábeková, Vysokajová, T. Ištocyová, Leskovjanská, Čurmová, Vrbinská – Dobošová, Kúbeková, L. Ištocyová – Nemčeková, Hartje, Bednárik – Fančovičová, Halušková, Kapičáková – Kušmíreková.

Tomáš Segíň, hlavný tréner SR:
„Vôbec nie som spokojný. Nie iba s výsledkami, ale predovšetkým s prístupom hráčok a bojovnosťou, ktorou sa prezentovali. Hoci sa nám v druhom zápase podarilo streliť gól, od tohto momentu sme nepredviedli takmer nič. Nezostáva nám nič iné, len si dobre rozanalyzovať chyby a tvrdo pracovať na ich odstránení. Jedine to je cesta, ktorá nás môže posunúť vpred. Češkám by som chcel pogratulovať k víťazstvám. V oboch dueloch boli jednoznačne lepšie. My sme radi, že sme si mohli s nimi zahrať, nabrať skúsenosti. Pre dievčatá to bola výborná škola. Platí však, že z Pardubíc odchádzam nespokojný.“