V Ann Arbor prehra SR 17 s tímom USA, o bronz proti Švajčiarom

Zo súboja slovenských a amerických mladíkov, foto Jakub HomoľaZo súboja slovenských a amerických mladíkov, ilustr. foto Jakub Homoľa

ANN ARBOR - Na Turnaji štyroch krajín v americkom Ann Arbor podľahli slovenskí hokejisti do 17 rokov domácej reprezentácii USA 0:5 (0:1, 0:2, 0:2). V druhom zápase podľa očakávania zdolali mladíci Ruska Švajčiarsko 6:2, keď v 28. minúte viedli už 5:1 po päťgólovej sérii od 18. minúty. Zverenci trénera Martina Hrnčára obsadili v základnej časti 3. miesto a v sobotu sa stretnú v boji o 3. miesto s rovesníkmi Švajčiarska, ktorých v úvodnom zápase turnaja zdolali  3:1.  V následnom finále  nastúpia na ľade hokejisti Ruska a USA.

Streda - výsledky Turna 4 krajín tímov do 17 rokov v Ann Arbor (USA):

Slovensko "17" - USA"17"0:5(0:1, 0:2, 0:2)

Aj napriek výraznej streleckej aktivite mladí Slováci odolávali americkému súperovi a na prvú prestávku odchádzali iba s jednogólovým mankom, keď domáci prekonali slobenského brankára Kožiaka iba 74 sekúnd pred koncom úvodnej tretiny. V druhej dvadsaťminútovke domáci zvýšili tlak, ale v polovici zápasu bolo stále 0:1, potom však nasledovali tri presilovkové góly hostiteľov, tretí znich v záverečnej tretine. Konečnú podobu dostal výsledok v 59. minúte, z ktorého sa tešilo 484 divákov
 Vylúčenia 6:5, presilovky 3:0, oslabenia 0:0.

Rusko "17" - Švajčiarsko "17" 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Tabuľka:

1. Rusko 3 2 0 0 0 16:3 9
2. USA 3 2 0 0 1 14:4 6
3. Slovensko 3 1 0 0 2 4:14 3
4. Švajčiarsko 3 0 0 0 3 5:18 0

Záverečný program Turnaja 4 krajín do 17 rokov (začiatky v SEČ):

Sobota 20. decembra o 3. miesto Slovensko - Švajčiarsko  (21.30), finále Rusko - USA (už v nedeľu 1.00)

Káder družstva SR 17 na Turnaji 4 krajín Ann Arbor (USA) v dňoch 19. -  20. decembra 2014:

Hráči: Samuel BUČEK, Martin KREMPASKÝ (SR 18 Projekt), Samuel FERETA, Tomáš HEDERA, Ján KOŽIAK, Dominik VITEK (HC Slovan Bratislava), Viliam ČACHO, Erik RAJNOHA (HK Dukla Trenčín), Jakub LACKA (HK ‘99 Ružinov Bratislava), Adam LIŠKA (HK ‘99 Ružinov/ŠHK KŠK Bratislava), Dušan KMEC (HC Košice), Vladimír VYBÍRAL (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Rastislav VÁCLAV (HK ŠKP Poprad), Marián STUDENIČ (HK 36 Skalica), Anton IVANOVIČ (HK Trnava/HK ‘99 Ružinov Bratislava), Kroni MUSLIU (BK Mladá Boleslav, ČR), Samuel SOLENSKÝ (HC Bílí Tygři Liberec ), Vojtech ZELEŇÁK (HC Sparta Praha , ČR), Patrik HREHORČÁK, Miloš ROMAN (HC Oceláři Třinec, ČR), Matúš JURIGA (Djurgarden, Švéd.), Martin FEHÉRVÁRY (IF Malmö Redhawks, Švéd.)

Realizačný tím: manažér Branislav Šajban, tréner Martin Hrnčár, asistent trénera Stanislav Škorvánek, tréner brankárov Jozef Urdák, lekár MUDr. Andrea Švrčková, masér Michal Hrtús