USA s prehľadom zdolali Kazachstan

Ilustračné foto, Štartfoto - Ján SúkupIlustračné foto, Štartfoto - Ján Súkup

TURÍN 16. februára (SITA) - Hokejisti USA zvíťazili v poslednom štvrtkovom stretnutí olympijského turnaja v Turíne nad Kazachstanom 4:1 a v tabuľke B-skupiny sa posunuli s troma bodmi na 2. miesto za Slovensko. Američania po remízovom zápase s Lotyšskom nenechali s Kazachmi nič na náhodu a víťazstvo si zabezpečili už v prvej tretine. Už v 2. minúte začal povinnú víťaznú jazdu Bill Guerin, ktorého v priebehu prvej tretiny napodobnili presnými zásahmi aj Rolston a Gionta. Kazachovia doplácali hlavne na množstvo vylúčení, čo sa im vypomstilo pri druhom a treťom góle, ktoré dostali práve v hre v oslabení. V druhej tretine Američania kontrolovali priebeh zápasu a Kazachstan po mnohých fauloch a hrách v oslabení nemal šancu bojovať o lepší výsledok. V záverečnej časti hry síce Koreškov znížil na 1:3, ale Modano schladil protihráčov už o 51 sekúnd neskôr a spečatil tak víťazstvo svojho tímu v pomere 4:1.

B-skupina (Torino Esposizioni):
USA - Kazachstan 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Góly: 2. Guerin (Drury), 9. Rolston (Weight), 17. Gionta (Liles, Gomez), 52. Modano (Cole) - 52. Koreškov (Vasilčenko)
Vylúčení: 5:10, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 36:12, rozhodovali: Andersson (Švéd.) - Doucette (Kan.), Hamalainen (Fín.), 3400 divákov