Turnaj vo Füssene: Hráči SR 17 zvíťazili nad Českom

FÜSSEN (SZĽH) - Slovenskí hokejisti do 17 rokov zvíťazili v treťom zápase na Turnaji 5 krajín v nemeckom Füssene nad Českom 2:1. Zverenci trénera Jána Lipianskeho prekvapili svojho súpera rýchlym gólom už po dvoch minútach a v prvej tretine pridali aj druhý gól. V druhej tretine kontrolovali priebeh a aj po 40 minútach šli do šatní s cenným dvojgólovým náskokom.

Na začiatku tretej tretiny súper znížil gólom Jiříčka už v 43. minúte. Mladí Slováci však nedovolili Čechom vyrovnať a po dvoch prehrách s USA a Nemeckom tentoraz dosiahli veľmi cenné víťazstvo nad českým výberom.

Vo štvrtok majú Slováci na turnaji voľný deň, v piatok čaká našich hráčov záverečný duel so Švajčiarskom.