Turnaj Vlada Dzurillu s dvoma slovenskými výbermi, Dendis: Chceme vidieť v akcii čo najviac hráčov

BRATISLAVA (SZĽH) – Tohtoročný Turnaj Vlada Dzurillu hráčov do 18 rokov, ktorý sa uskutoční v termíne 7. až 11. februára v Poprade, bude mať zaujímavý charakter. Predstaví sa v ňom až päť účastníkov, keďže Slovensko postaví do hry dva výbery. V prvom budú výlučne hráči do 18 rokov, druhý bude kombináciou osemnástky a devätnástky. Cieľom je vidieť v hernom prevedení na medzinárodnom ľade čo najviac adeptov z kategórie do 18 rokov pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo Fínsku.

Zvyšnými tromi reprezentáciami, ktoré sa v Poprade predstavia, sú Nemecko, Ukrajina a Japonsko. „Turnaj slúži v prvom rade pre našu osemnástku ako súčasť prípravy na majstrovstvá sveta,“ rozhovoril sa Ivan Feneš, hlavný tréner dvadsiatky, ktorý tentoraz povedie o rok mladší výber do 19 rokov. Nominácie osemnástky aj devätnástky sa rodili po vzájomných konzultáciách trénerských štábov oboch reprezentácií. „Tréneri osemnástky chceli vidieť čo najviac hráčov, aby mali jasno pred tvorbou širšej záverečnej nominácie. Majú k dispozícii svoj tím osemnástky a náš kombinovaný tím do 19 rokov, v ktorom sú viacerí adepti na majstrovstvá sveta do 18 rokov,“ pokračoval Feneš. Ide konkrétne o deväť hokejistov s ročníkom narodenia 2006, ktorý je kmeňový v tejto sezóne pre kategóriu do 18 rokov. Druhú časť tímu tvorí trinásť hokejistov s ročníkom narodenia 2005, kľúčový pre nasledujúci juniorský šampionát v Ottawe. Zvyšné dve miesta na súpiske devätnástky majú Adam Kalman (2007) a ešte len 15-ročný Michal Plančár (2008), ktorý v tomto ročníku odohral 11 duelov v TIPOS Extralige za Banskú Bystricu. 

V tíme osemnástky majú výraznú prevahu hráči z projektu centralizovanej prípravy. Doplnení sú o niekoľkých rovesníkov, ktorí pôsobia v zahraničných súťažiach. Z ročníka 2006 je vo výbere 14 hokejistov, ďalších osem je narodených v roku 2007. „Sme veľmi radi, že sa zídeme na medzinárodnej úrovni s hráčmi, ktorí bojujú o účasť na majstrovstvách sveta. Chceme vidieť v akcii čo najviac hráčov do 18 rokov. Budú mať šancu predviesť sa a ukázať že detaily, ktoré od nich vyžadujeme, zvládajú. Je to pre nás posledná reprezentačná akcia pred záverečnou prípravou na šampionát. Veľa iných šancí už chlapci mať nebudú. Verím, že ukážu, na čo majú a že nám predvedú ten správny spôsob, ktorým chcú súťažiť o miesto vo finálnej nominácii na majstrovstvá sveta,“ vysvetľoval tréner osemnástky Martin Dendis.

Najväčší záujem na domácom podujatí v Poprade púta nepochybne vzájomný súboj osemnástky s devätnástkou, ktorý je programe hneď v úvodný deň podujatia, konkrétne v stredu 7. februára od 17.00 h. Ďalšími súpermi oboch slovenských výberov budú Nemecko, Japonsko a Ukrajina. „Koncentrujeme sa najmä na seba, na detaily v našom hernom prejave a na budovanie tímu z hľadiska hľadania správnej chémie v ňom. Chceme posúvať naše štandardy čo najvyššie, aby sme vylepšovali všetky možné aspekty nášho herného prejavu,“ dodal Martin Dendis.

Vstup na zápasy Turnaja Vlada Dzurillu v Poprade je voľný. Dejiskami sú hlavná plocha popradského zimného štadióna i tréningová hala. Nižšie v programe nájdete podrobný rozpis zápasov spolu s konkrétnym dejiskom každého stretnutia. 

Nominácia SR 18 na Turnaj Vlada Dzurillu v Poprade

Nominácia SR 19 na Turnaj Vlada Dzurillu v Poprade

PROGRAM TURNAJA VLADA DZURILLU V POPRADE

STREDA 7. FEBRUÁRA

13.30 Japonsko 18 – Nemecko 18 /tréningová hala/

17.00 Slovensko 18 – Slovensko 19 /hlavná plocha/

ŠTVRTOK 8. FEBRUÁRA

13.30 Slovensko 19 – Ukrajina 18 /tréningová hala/

17.00 Slovensko 18 – Japonsko 18 /hlavná plocha/

PIATOK 9. FEBRUÁRA

13.30 Ukrajina 18 – Nemecko 18 /tréningová hala/

17.00 Slovensko 19 – Japonsko 18 /tréningová hala/

SOBOTA 10. FEBRUÁRA

13.30 Japonsko 18 – Ukrajina 18 /tréningová hala/

17.00 Slovensko 18 – Nemecko 18 /hlavná plocha/

NEDEĽA 11. FEBRUÁRA

11.00 Slovensko 19 – Nemecko 18 /tréningová hala/

14.30 Slovensko 18 – Ukrajina 18 /hlavná plocha/