Turnaj v Cergy: Tím SR 17 zdolal Nemecko a obsadil druhé miesto

CERGY / BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenskí hokejisti do 17 rokov si v záverečnom zápase na Turnaji 4 krajín vo francúzskom meste Cergy poradili s rovesníkmi z Nemecka. Po výhre 5:4 po predĺžení obsadili konečné druhé miesto vďaka dvom víťazstvám. Prví skončili mladí Švajčiari, ktorí vyhrali všetky tri zápasy a získali 8 bodov.

Zverenci trénera Jána Lipianskeho prehrávali od 3. minúty po góle Pascala Stecka, približne tri minúty pred koncom prvej tretiny však vyrovnal Kupčo, ktorý tak skóroval vo všetkých troch zápasoch. Druhá tretina bola poznačená množstvom vylúčení, rozhodca v závere druhej tretiny rozdal hráčom až 9 trestov a v celkom zápase bolo udelených 52 trestných minút. Slováci sa síce v 28. minúte ujali vedenia gólom Štefančíka, Nemci však dokázali v čase 31:30 vyrovnať na 2:2. Presne o 20 sekúnd však slovenskí hráči opäť viedli, keď skóroval Alex Géci. Od 45. minúty bol náš náskok už dvojgólový, ani to však nestačilo na trojbodové víťazstvo. Dva nemecké góly v rozmedzí 50. a 55. minúty priniesli vyrovnanie. V predĺžení však zariadil slovenské víťazstvo Daniel Chovaniak, podobne ako v piatok proti Francúzsku.

Slováci získali v Cergy 4 body za dve výhry v predĺžení. Švajčiari vyhrali turnaj so ziskom 8 bodov za trojbodové víťazstvá proti Slovensku a Francúzsku a dvojbodovú výhru nad Nemeckom. Francúzi získali 3 body za výhru v predĺžení nad Nemeckom a prehru v predĺžení so Slovenskom. Nemci si pripísali dva body za dve prehry v predĺžení – so Slovenskom a so Švajčiarskom. Spoločným znakom všetkých zápasov bol veľký počet gólov. Najviac strelených gólov mali Slováci (14), a rovnaký počet aj inkasovali, podobne ako Nemecko.