Turnaj štyroch krajín v Trnave: Tím SR „16“ podľahol Nemcom

BRATISLAVA {SZĽH) - Slovenský reprezentačný tím do 16 rokov prehral vo svojom úvodnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Trnave s Nemeckými rovesníkmi 4:5 po predĺžení. Zverenci trénera Dušana Halahiju neudržali dvojgólový náskok a kapitulovali v 3. minúte predĺženia. Hrdinom nemeckého výberu Tim Fleischer, ktorý okrem víťazného gólu bol aj pri oboch nemeckých góloch v tretej tretine.

Ilustračné foto

Nemci položili základ svojho úspechu prvým gólom v 17. minúte, keď otvoril skóre Quellmalz. Mladí Slováci dokázali odpovedať v 27. minúte, keď vyrovnal Faško-Rudáš. O tri minúty neskôr pridal vedúci gól Patlevič a zdalo sa, že naši budú mat zápas pevne v rukách. V 37. minúte už Slováci viedli o tri góly, autorom ich štvrtého zásahu bol Lukáš Habala, lenže Nemci dokázali znížiť hneď po nasledujúcom vhadzovaní a do šatní šli oba tímy za stavu 3:2.

Na začiatku tretej tretiny pridal štvrtý slovenský gól opäť Faško-Rudáš, a to dokonca pri vlastnom oslabení. Nemci sa však ani pri dvojgólovom manku nevzdávali a v rozmedzí 49. a 52. minúty dvomi gólmi vyrovnali! Prvý z nich dal Tim Fleischer, aby potom prihral na vyrovnávajúci. Ten istý hráč napokon rozhodol v predĺžení.

Dušan Halahija, tréner SR 16:Dnes sme si prehrali v podstate vyhratý zápas sami svojou nedisciplinovanosťou v tretej tretine. Hoci sme viedli o dva góly, hráči hrali príliš komplikovane a súper veľmi dobre napádal, bol dôrazný pred bránkou a v podstate oba góly v tretej tretine sme dostali vďaka súperovej aktivite v predbránkovom priestore. Je to škoda, nakoľko v závere sme mali hrať jednoducho a nepúšťať súpera do pásma, ani do prečíslenia. Napriek prehre musím povedať, že boli v zápase fázy, keď sme hrali veľmi dobre. Najmä po našom prvom góle nám takpovediac narástli krídla a predvádzali sme veľmi peknú hru. V závere sa však hráči akoby zľakli víťazstva.

SR „16“ – Nemecko „16“ 4:5 po predĺžení
Góly a asistencie:
25. Faško-Rudáš (Okuliar), 28. Patlevič (Faško-Rudáš), 37. Habala (Džugan, Čederle), 44. Faško-Rudáš (Melcher) – 17. Quellmalz (Schitz), 37. Brune, 49. Fleischer (Brune), 52. Lorer (Fleischer, Nirschl), 63. Fleischer (Brunner)
Zostavy podľa webu Onlajny.eu:
Slovensko: Bátory (Vojvoda) – Bučko, Patlevič, Šalka, Senko, Ligas, Masár, Škorec, Ilenčík – Faško-Rudáš, Kováčik, Okuliar – Habala, Čederle, Džugan – Komloš, Hvizdoš, Sarvaš – Melcher, Minko, Maniaček
Nemecko: Kapteinat (Mnich) – Stellmann, Dersch, Wirt, Quellmalz, Heinzinger, Ribnitzky, Möller, Hinz – Bokk, Jentzsch, Lobach – Brune, Fleischer, Schitz – Betzold, Brunner, Schinko – Nirschl, Bakos, Lorer. Striedajúci: Hüttl, Saakyan