BRATISLAVA (SZĽH) – Azda najťažšia turnajová previerka v sezóne stojí pred reprezentáciou do sedemnásť rokov. Výber hlavného trénera Jána Lipianskeho vycestuje priamo do sídla rozvojového programu národného tímu Spojených štátov amerických, do michiganského Plymouthu, kde odohrá v ťažkej konkurencii kvalitne obsadený Turnaj štyroch krajín.
Slováci na turnaj nominovali dohromady 24-členný káder. Dvadsaťtri hokejistov sa zíde na Mikuláša v Bratislave, no bez tréningovej jednotky už na druhý deň odcestuje za Atlantik, kde sa k tímu pripojí aj Ján Lašák ml. hrajúci v zámorí. Práve v Spojených štátoch absolvujú Slováci niekoľkodňový výcvikový tábor, po ktorom ich 11. decembra ich čaká skutočný krst ohňom – zápas proti domácemu NTDP tímu Spojených štátov, ktorý hrá celú sezónu pokope v najvyššej americkej United States Hockey League.
17na výcvikový tábor a Turnaj štyroch krajín v Plymouthe (06. – 17. 12. 2018)
Meno | Ľ/P | Dátum nar. | Klub | |
BRANKÁRI | ||||
Ádám Beke | Ľ | 07. 09. 2002 | HC Slovan Bratislava | |
Šimon Latkóczy | P | 01. 06. 2002 | HK DUKLA Trenčín | |
Jakub Sihelský | Ľ | 16. 07. 2002 | MsHKM Žilina | |
OBRANCOVIA | ||||
Marco Ejem | Ľ | 02. 06. 2002 | HC SLOVAN Bratislava | |
Oliver Fatul | Ľ | 16. 08. 2002 | IK Oskarhamn (Švéd.) | |
Šimon Groch | Ľ | 10. 03. 2003 | VSK Technika Brno (ČR) | |
Marián Haborák | Ľ | 19. 09. 2002 | Skien IHK (Nór.) | |
Adam Jombík | P | 30. 05. 2002 | HV71 Jönköping (Švéd.) | |
Marek Putala | P | 04. 09. 2002 | MŠK Púchov | |
Adrián Zubák | P | 24. 12. 2002 | HK Brezno | |
Marko Stacha | Ľ | 21. 03. 2002 | HK DUKLA Trenčín | |
ÚTOČNÍCI | ||||
Roman Faith | Ľ | 28. 07. 2002 | HC Košice | |
Martin Chromiak | P | 20. 08. 2002 | HK DUKLA Trenčín | |
Mário Jamrich | Ľ | 14. 06. 2002 | HC'05 Banská Bystrica | |
Matej Kašlík | Ľ | 05. 08. 2002 | Malmö Redhawks (Švéd.) | |
Samuel Krajč | P | 06. 02. 2002 | HK DUKLA Trenčín/MHK Dubnica n./Váh | |
Jakub Kolenič | P | 04. 01. 2002 | Falu IF (Švéd.) | |
Ján Lašák ml. | Ľ | 11. 08. 2002 | South Florida Academy (USA) | |
Lukáš Lipiansky | Ľ | 02. 01. 2002 | Linköpings HC (Švéd.) | |
Adam Lukošik | Ľ | 06. 02. 2002 | HC SLOVAN Bratislava | |
Maxim Mastič | Ľ | 01. 11. 2002 | HC AZ Havířov (ČR) | |
Richard Nemec | Ľ | 24. 05. 2002 | MHKM Skalica | |
Oleksii Myklukha | P | 25. 11. 2002 | RB Hockey Akademie (Rak.) | |
Samuel Rehák | P | 28. 03. 2002 | MsHKM Žilina | |
NÁHRADNÍCI (na telefonické zavolanie) | ||||
Meno | Post | Ľ/P | Dátum nar. | Klub |
Oliver Nemec | B | Ľ | 14. 02. 2002 | HC SLOVAN Bratislava |
Šimon Opatovský | B | Ľ | 05. 04. 2002 | HK Trnava/MŠK Púchov |
Denis Bakala | O | Ľ | 10. 10. 2002 | MHA Martin |
Patrik Baláži | O | Ľ | 06. 03. 2002 | HK ŠKP Poprad |
Dominik Hajas | O | Ľ | 29. 07. 2002 | MŠK Púchov |
Oliver Ketner | O | Ľ | 13. 01. 2002 | HC SLOVAN Bratislava |
Dominik Verčík | O | P | 18. 04. 2002 | HC SLOVAN Bratislava |
Rayen Petrovický | O | Ľ | 27. 02. 2002 | HK DUKLA Trenčín |
Štefan Dlugoš | Ú | Ľ | 06. 03. 2002 | HK ŠKP Poprad |
Markus Michalík | Ú | Ľ | 09. 05. 2002 | MHK 32 Liptovský Mikuláš |
Richard Petráš | Ú | Ľ | 20. 06. 2002 | HC Slovan Bratislava |
Jakub Ragan | Ú | Ľ | 28. 01. 2002 | HK Mládež Michalovce |
František Smidžár | Ú | Ľ | 04. 02. 2002 | MHA Martin |
Jakub Šimko | Ú | Ľ | 17. 01. 2002 | HC '05 Banská Bystrica |
Erik Šramaty | Ú | Ľ | 09. 02. 2003 | MMHK Nitra |
Ferdinand Tóth | Ú | Ľ | 05. 02. 2002 | HC SLOVAN Bratislava |
Miroslav Tvrdoň | Ú | Ľ | 27. 07. 2002 | HC Košice |
Lukáš Vaculik | Ú | P | 21. 05. 2002 | HC Košice |
REALIZAČNÝ TÍM | ||||
Manažér | Martin Groma | |||
Hlavný tréner | Ján Lipiansky | |||
Asistent trénera | Roman Sýkora | |||
Asistent trénera | Marcel Šimurda | |||
Tréner brankárov | Jozef Urdák | |||
Kondičný tréner | Matúš Dzian | |||
Lekár | Radoslav Hreha | |||
Masér | Patrik Molota |
Zraz nominovaných je 06. 12. 2018 (štvrtok) do 16.00 hod. na recepcii Hotela Nivy, Líščie nivy 3 v Bratislave. Ukončenie akcie bude 17. 12. 2018 o 13.00 hod. v Bratislave.
17na Turnaji štyroch krajín v Plymouthe
12. 12. 2018 | USA Hockey Arena, Plymouth | 01.00 hod. | Spojené štáty | – | Slovensko |
12. 12. 2018 | USA Hockey Arena, Plymouth | 21.30 hod. | Slovensko | – | Rusko |
14. 12. 2018 | USA Hockey Arena, Plymouth | 21.30 hod. | Švajčiarsko | – | Slovensko |
15./16. 12. 2018 | USA Hockey Arena, Plymouth | Zápas o umiestnenie |