Turnaj 4 krajín: Slovenskí juniori zdolali Nemcov a potešili trénera Petrovického

PIEŠŤANY (SZĽH) – Slovenskí hokejisti do 20 rokov vyhrali v druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v Piešťanoch nad nemeckými rovesníkmi 3:2. Víťazný gól strelil v 49. minúte martinský útočník Adam Paulíny.

Slováci boli v prvej tretine aktívnejší. Ujali sa vedenia zásluhou Jakuba Minárika v 13. minúte, no tesný náskok napriek streleckej prevahe neudržali. Tridsaťdva sekúnd pred sirénou vyrovnal Dersch. Rovnaký scenár sa zopakoval v druhej tretine. Na druhý turnajový gól Dominika Jendeka odpovedal v 29. minúte Peterka. Domáci reprezentanti v ďalšom priebehu nepoľavili a napokon strhli víťazstvo na svoju stranu. V záverečnej tretine zvýšili streleckú produkciu a v 49. minúte sa radovali tretíkrát, tentoraz z víťaznej trefy Adama Paulínyho.

Záverečným súperom zverencov trénera Róberta Petrovického v Piešťanoch budú v sobotu od 14.30 Nóri, ktorí podľahli Nemcom 1:6 a v piatok aj Švajčiarom 0:2. Najbližšie k celkovému prvenstvu majú Švajčiari, na jeho potvrdenie im v sobotňajšom súboji s Nemcami stačí získať jeden bod.

Turnaj štyroch krajín, Piešťany

Slovensko 20 – Nemecko 20 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 13. J. Minárik (Sarvaš), 23. D. Jendek (Mrázik, Paulíny), 49. Paulíny (Mrázik, Ligas) – 20. Dersch (Stützle, Mass), 29. Peterka (Mik).

Diváci: 351.

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely: 28:19.

Rozhodovali: Stano, Štefik – D. Konc ml., J. Konc ml.

Zostava SR: Lackovič – Zekucia, Mudrák, Kňažko, Vitaloš, Dlugoš, Bučko, Ligas – Chromiak, M. Minárik, Džugan – Ďurina, K. Kováčik, Hrabčák – Mrázik, Paulíny, D. Jendek – Nespala, J. Minárik, Sarvaš.

Róbert Petrovický, tréner reprezentácie do 20 rokov:

„Od úvodu zápasu sme chceli hrať našu hru, byť sebavedomí. Koncentrovaní sme boli od prvého buly a krátkymi striedaniami sa dostali do tempa. Vyrovnaný zápas proti náročnému súperovi sme napokon dokázali zlomiť na svoju stranu, čo je veľmi dôležité. Vyzdvihol by som nielen jednoduchosť v našej hre, ale aj výborný výkon brankára. Teší ma tiež fungujúca disciplína, ktorú odzrkadľuje minimálny počet vylúčených hráčov v zápasoch so Švajčiarmi a Nemcami. Zakaždým chceme hrať čo najdlhšie piati a nedávať súperovi možnosť presiloviek.“