Trenčín zmazal v Poprade dvojgólové manko a postúpil do semifinále

POPRAD 22. marca (SITA) - Dukla Trenčín suverénne postúpila do semifinále play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018.

Vo štvrtkovom štvrtom stretnutí Trenčania triumfovali na ľade Popradu 3:2 a sériu hranú na štyri víťazstvá zvládli bez zaváhania.

Úvodné buly zápasu vhodil úspešný reprezentant v zjazdovom lyžovaní z nedávnych zimných paralympijských hier v Pjongčangu Miroslav Haraus. Lepšie začali domáci, prvú tretinu ovládli 2:0. Hostia však v druhej časti hry prebrali iniciatívu a zásluhou dvoch gólov Petra Sojčika vyrovnali. Rozhodujúci zásah duelu i celej série dosiahol necelých 5 minút pred koncom stretnutia skúsený veterán Marcel Hossa, ktorý využil presilovú hru.

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:2, 0:1) - konečný výsledok série: 0:4
Góly: 4. D. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 13. Matej Paločko - 25. Sojčík (Frühauf), 36. Sojčík (Ölvecký, Starosta), 56. Marcel Hossa (T. Varga, Sádecký)
Vylúčení na 2 min: 3:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Müllner - Gajan, Jobbágy