Trenčín zdolal aj úradujúceho majstra, v predĺžení rozhodol Radivojevič

TRENČÍN 15. septembra (SITA) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili aj v 3. kole najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, keď v piatok zdolali hráčov úradujúceho majstra z Banskej Bystrice 3:2 po predĺžení.

Domáci otvorili skóre stretnutia v 15. min zásluhou Branka Radivojeviča; z vedenia sa však tešili len 63 sekúnd, keď vyrovnala banskobystrická posila do novej sezóny Kanaďan Josh Brittain. Trenčanov poslal opäť do vedenia na začiatku druhej dvadsaťminútovky Peter Ölvecký, ktorý po 34 sekundách využil presilovku. Hostia znovu vyrovnali až v tretej tretine, v 44. min skóroval Casey Hohmann. O víťazstve Dukly rozhodol na začiatku tretej minúty predĺženia 36-ročný Radivojevič, ktorý potrestal vylúčenie Mária Luntera. Trenčín zostane aj naďalej na čele tabuľky.

HK Dukla Trenčín - HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 15. Radivojevič (Ölvecký), 21. Ölvecký (T. Varga, Bezúch), 63. Radivojevič (Starosta) - 16. Brittain (V. Mihálik), 44. Hohmann
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Dame-Malka (B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, R. Müllner - Junek, Beniač, 2680 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu.

Trenčín: M. Valent - Starosta, L. Romančík, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Adam Themár - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Michal Hlinka, Bulík, T. Varga - Mikula, Dlouhý, Gašparovič - Sojčík, J. Švec, D. Hudec
Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, Dame-Malka, G. Gélinas, V. Mihálik, J. Brejčák - M. Lunter, Bubela, M. Bartánus - Lamper, Bortňák, Belluš - Hohmann, Faille, Brittain - Češík, Tamáši, Gabor - Andrisík