Trenčín v tesnom zápase porazil hráčov Zvolena, dva góly Bartoviča

Trenčín 1. marca (TASR) - Hokejisti Trenčína zvíťazili v nedeľu v Tipsport Lige doma nad Zvolenom 4:3 v skupine o 1.-6. miesto.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 1. Stacha (Sojčík, Valach), 24. Špirko (Sádecký, McCormack), 25. Bartovič (Špirko, Hlinka), 51. Bartovič (Ferenyi, Hlinka) - 3. Corrin (Marcinek, Tibenský), 45. Trotter (Parks, Zuzin), 58. Corrin (Trotter). Rozhodovali: Goga, Juhász - Frimmel, Soltész, vylúčení: 7:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2980 divákov

Trenčín: Tomek - Stacha, McCormack, Brodeur, Štach, Sládok, Bokroš - Sojčík, Mikyska, Valach - Hecl, Paukovček, Sádecký - Hlinka, Špirko, Bartovič - Ferényi, Švec, Krajč - Ryan Petrovický

Zvolen: Petrík - Corrin, Betker, Švarný, Stephenson, Meliško, Petran, Drgoň, Kubát - J.Mikúš, Trotter, Thompson - Kelemen, Zuzin, Parks - Petráš, Mráz, Žilka - Kolenič, Tibenský, Marcinek

Dukla mala ideálny vstup do zápasu. Už v úvodnom striedaní zostali pred Petríkom osamotení Valach so Sojčíkom. Druhý menovaný nedokázal zblízka pretlačiť puk za Petríkov chrbát, no stihol prihrať na os klziska Stachovi, ktorý už nemal problém puk dostať do opustenej bránky. Hostia sa však nevzdávali. V 3. minúte zostal pri žŕdke opustený Corrin a puk pretlačil za bránkovú čiaru.

Hra sa následne prelievala zo strany na stranu. V 8. minúte mohol hostí poslať do vedenia Trotter, ale v nájazde neprestrelil Tomekove chrániče. Zvolenčania následne prežili oslabenia a druhý gól mali na hokejke v 14. minúte. Po kombinačnej akcii však v predbránkovom území neuspel Tibenský.

Na začiatku druhej časti hry sa Dukla znova dostala do vedenia. Puk v strede klziska prebral Špirko, prekľučkoval sa až pred Petríka a puk od konštrukcie poslal za bránkovú čiaru, čo ešte musel potvrdiť videorozhodca.

Už o minútu sa trenčianske tribúny radovali znova. Špirko oklamal brániaceho hráča, popred bránkovisko prihral Bartovičovi. Ten strelou z prvej nedal brankárovi žiadnu šancu. Striedačka bryndziarov na situáciu zareagovala oddychovým časom. Dva rýchle góly hre prospeli. Hostia už nemali na čo čakať a museli hru otvoriť.

Úvod záverečnej tretiny lepšie vyšiel bryndziarom. V 45. minúte dokázali domáci celok zavrieť v obrannom pásme. Gólman Tomek trikrát zasiahol, no pri zakončení Trottera zblízka už bol bezmocný. Následne sa hostia neustále snažili vyrovnať, čo sa im však nepodarilo. Naopak, desať minút pred koncom zápasu stratil Petrík hokejku. Tá mu chýbala pri strele gólovom zakončení Bartoviča - 4:2.

Trenčania v záverečnej desaťminútovke prežili dve oslabenia. Necelé tri minúty pred koncom šiel na trestnú lavicu aj McCormack a tréner Podkonický odvolal z bránky Petríka. Výhodu o dvoch hráčov Zvolen bleskovo využil na kontaktný gól Corrina. Záverečné sekundy už gól nepriniesli a Trenčín zaknihoval tretiu výhru v rade.