Trenčín prelomil krízu víťazstvom nad Popradom

TRENČÍN 18. novembra (SITA) - Hokejisti Dukly Trenčín sa po sérii štyroch prehier za sebou dočkali víťazstva.

V nedeľňajšom súboji 23. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy zdolali na domácom ľade hostí z Popradu 2:0. Na Zimnom štadióne Pavla Demitru to bol od úvodných minút pomerne nervózny duel, v ktorom namiesto gólov pribúdali len vylúčenia. Na úvodný presný zásah si museli diváci počkať až do 34. minúty, keď sa presadil obranca Martin Rýgl. V tretej tretine doplácali Popradčania na svoju nedisciplinovanosť, za čo ich gólom z presilovej hry potrestal Peter Ölvecký, ktorý uzavrel skóre stretnutia na konečných 2:0. Trenčanom patrí v tabuľke 7. miesto, Poprad neznížil bodovú stratu na druhé Košice.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 34. Rýgl (T. Varga, O. Mikula), 45. Ölvecký (T. Varga, Krejčí)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Salija (Poprad) 5+DKZ za seknutie a Paukovček 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Valach (SR), Hoppe (Nem.) - Výleta, Tvrdoň,
počet divákov: 2621

Trenčín: M. Valent - Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, L. Kovář, Luža, Martiška - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Ján Pardavý ml, J. Švec, D. Hudec .
Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Ťavoda, Š. Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - Kundrik, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Macík, L. Paukovček, Václav