Trenčín nedal šancu slovenskej dvadsiatke

TRENČÍN 16. októbra (SITA) - Hokejisti Trenčína v utorkovom zápase 12. kola Tipsport ligy 2018/2019 hladko zvíťazili nad HK Orange 20 jednoznačne 5:0 a splnili úlohu favorita.

Ako prvý sa do gólovej listiny zapísal počas presilovej hry kapitán domáceho celku Branko Radivojevič. Do konca úvodnej tretiny mohli diváci vidieť ešte dva presné zásahy, o ktoré sa postarali Martin Rýgl a Denis Hudec. V prostrednej časti hry Trenčania potrestali vylúčenie hosťujúceho Juraja Štefanku a gólom Mareka Hecla zvýšili na priebežných 4:0. Posledný piaty gól padol v 37. minúte. Sieť za hosťujúcim Jurajom Sklenárom rozvlnil Tomáš Bokroš.

HK Orange 20 stále čaká na svoje prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku Tipsport ligy.

HK Dukla Trenčín - HK Orange 20 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Góly: 2. Radivojevič (Luža, Sojčík), 12. Rýgl (T. Varga, Chromiak), 17. D. Hudec (J. Švec), 33. Hecl (Holenda, Bartovič), 37. T. Bokroš (Bartovič, Ölvecký)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Holenda (Trenčín) 5+DKZ (nedovolené bránenie v hre), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík - Šefčík, Durmis
počet divákov: 1424

Trenčín: M. Šimko - Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, Frühauf, T. Bokroš, Chromiak, Marek Hudec - Sádecký, Sojčík, Radivojevič - M. Hecl, Ölvecký, Bartovič - O. Mikula, Bližňák, T. Varga - J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

HK Orange 20: Sklenár - Nahálka, J. Štefanka ml., Enrik Švec, Golian, Boldižár, Lavička, B. Bricko, Romaňák - Köver, A. Kollár, O. Giertl - Fafrák, Urbánek, Džugan - Juščák, Čenka, Havrila - R. Lunter, R. Svitana, Záhradník