Trenčín nezvládol záverečnú tretinu proti Popradu, Zagrapan zaznamenal dva góly

Trenčín 29. novembra (TASR) - Hokejisti Popradu zvíťazili v piatok v 26. kole Tipsport Ligy v Trenčíne 4:1 vďaka trom gólom v tretej tretine.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 14. Bartovič (Hecl, Sádecký) - 28. Svitana (Zagrapan), 41. Zagrapan (Takáč, Ťavoda), 48. Svitana (Takáč, Kozák), 56. Zagrapan (Erving, Ulrych). Rozhodovali: Štefík, M. Novák - Kacej, Gegáň, vylúčení: 1:4, Sládok - Ulrych obaja 5+DKZ za pästný súboj, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2864 divákov

Trenčín: Valent - Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, Stacha - Bezúch, Mikyska, Alderson - Hecl, Sádecký, Bartovič - Lapšanský, Balán, Valach - Sojčík, Švec, Chromiak - Ferényi

Poprad: Nechvátal - D.Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek, Králik - Vandas, Preisinger, Handlovský - Svitana, Zagrapan, Takáč - Leclerc, Paukovček, Karterud - Kundrík, Bjalončík, Mlynarovič

Úvodné minúty sa niesli v znamení opatrného hokeja. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovala Dukly v 4. minúte. Do zakončenia sa po krídelnej akcií dostal Hecl a preveril pripravenosť brankára Nechvátala. O tri minúty neskôr po návrate Ťavodu z trestnej lavice predviedli hostia brejkovú akciu, na konci ktorej mohol Karterud strieľať do odkrytej časti bránky, no puk minul.

V 13. minúte pohrozila prvá formácia Dukly. O minútu neskôr sa domácim vydarila kombinačná akcia. Na jej konci zostal na osi klziska voľný kapitán Bartovič a tvrdou strelou prestrelil Nechvátala. Vojaci si následne vytvorili niekoľko dobrých pozícii na zvýšenie náskoku, no zostali nevyužité.

Podtatranci začali druhú tretinu aktívne. Po góle volalo zakončenie Bjalončíka z osi klziska, ktoré brankár Valent pohladil lapačkou, čím ho vytesnil na zadný mantinel. Následne Handlovský mieril nad bránku a o malú chvíľku neuspel ani Takáč.

V 28. minúte sa hostia dočkali zaslúženého vyrovnania. Svitana urobil kľučku na gólmana a z ťažkého uhla poslal puk pod hornú žŕdku. O štyri minúty mohol poslať Poprad do vedenia Vandas. Jeho strela z voleja skončila v lapačke gólmana. O minútu na to nedokázal zasunúť puk do siete Adam Lapšanský. V 35. minúte mal vedúci gól na hokejke Stacha. Osamotený pred Nechvátalom neuspel. V závere druhej časti hry ešte nastrelil žŕdku Kozák a pri domácich stála šťastena.

Na začiatku poslednej tretiny Dukla dohrávala presilovú hru. Namiesto streleného gólu však inkasovala. Do brejku sa dostal Zagrapan a strelou po ľade poslal Poprad do vedenia. V 48. minúte pretavili hostia svoju aktivitu do gólu na 1:3. Po rýchlej akcii zasunul puk za chrbát brankára kapitán Svitana.

Prakticky okamžite mohol znížiť Sádecký, no puk sa po jeho zakončení zblízka odrazil od žŕdky. Defenitívu troch bodov zabezpečil štyri a pol minúty pred koncom zápasu tečom Marek Zagrapan.