Trenčiansky All-Star víkend aj s charitatívnym podtónom

TRENČÍN - Marián Hossa a Marián Gáborík si počas víkendu vyskúšajú nové manažérske úlohy. Z nominovaných hviezd Tipsport Ligy na All-Star víkend 2020 si zostavia v sobotu v drafte svoje mužstvá, ktoré nastúpia v nedeľu v Trenčíne v exhibícií proti sebe. Fanúšikovia na Zimnom štadióne Pavla Demitru uvidia okrem súčasných hviezd Tipsport Ligy na ľade aj osobnosti minulosti združené v projekte Tipsport Liga Alumni. 

Exhibícia sa bude hrať vo formáte troch proti trom, jedna tretina bude trvať desať minút. Prestávky vyplnia obľúbené súťaže zručnosti. Okrem osobností Tipsport Ligy si v nich otestujú svoje schopnosti aj hviezdy nedávnej minulosti na čele s viacerými majstrami sveta. 

Draft aj na YouTube

Program All-Star víkendu sa začne v sobotu o 17.00 h draftom v trenčianskom hoteli Magnus. Z draftu sa bude vysielať priamy prenos na youtube kanáli Tipsport Ligy. Manažéri oboch výberov Marián Hossa a Marián Gáborík už dnes usilovne študujú súpisky, koho si z nominovaných aktérov vyberú do svojho mužstva. „Keďže sa hrá vo formáte troch proti trom, uprednostním pri výbere pohyblivých, rýchlych a technických hráčov. Musia však hrať nielen dopredu, ale aj dozadu, eliminovať prečíslenia súperov,“ hovorí Marián Hossa. „Dôležité bude mať v tíme kvalitných brankárov, budú mať veľa práce,“ dopĺňa Marián Gáborík. 

Ťahákom draftu bude istotne nielen výber prvých hráčov, ale aj posledných. „Som zvedavý, kto bude jednotkou draftu. To bude ako vždy veľká česť. Na drafte je pravidelne veľmi dobrá zábava, na ktorú sa tešia všetci účastníci našej exhibície,“ uvádza riaditeľ Pro-Hokeja a hlavný organizátor Richard Lintner. 

Súťaže zručností s legendami

V Trenčíne príde k zaujímavému porovnaniu súčasnosti a minulosti, ktoré vyvolávalo otázky u mnohých fanúšikov. Osobnosti a legendy budú proti sebe súťažiť v Orange nájazdoch trojíc, Kaufland najtvrdšej strele, Škoda strele ponad pristavené osobné vozidlá, Nay samostatných nájazdoch, Tipsport presnosti streľby na terč, Staropramen Hossa shot spod strechy trenčianskeho zimného štadióna na prázdnu bránku umiestnenú na opačnej strane ľadovej plochy. „Súťaže zručností sú medzi divákmi veľmi obľúbené, dávame im väčší a ešte výraznejší priestor ako v minulosti, keďže to bude zároveň porovnanie šikovnosti súčasných hviezd ligy s legendami. Niečo podobné sme tu ešte nemali. Nezabúdame ani na charitatívny rozmer akcie. Za každé víťazstvo hokejových veteránov či remízový stav poputuje 1000 eur pre detské autistické centrum v Trenčíne,“ hovorí Richard Lintner.

Bezodné poháre

Samotný duel sa začne v nedeľu 19. januára o 15.00 h na Zimnom štadióne Pavla Demitru. Pre návštevníkov je pripravený aj sprievodný program. Vstupenky na sedenie sú už vypredané, k dispozícii sú lístky na státie, ku ktorým dostanú návštevníci aj bezodný pohár na neobmedzenú konzumáciu nápojov. Fanúšikovia, ktorí prídu na stretnutie osobnými automobilmi, budú môcť zaparkovať na parkoviskách pri krytej plavárni a na Mládežníckej ulici. Počas akcie si budú môcť zakúpiť aj rôzne predmety s tematikou Tipsport Ligy a All-Star víkendu vrátane čapíc a dresov i obľúbené kolekcie hráčskych kartičiek. 

História ligových All Star víkendov

Prvý Zápas hviezd slovenskej extraligy sa uskutočnil ešte v roku 1996 vo Zvolene. Proti sebe hrali tímy Východu a Západu. Zápasy boli situované aj do miest ako Trnava či Trebišov, kde sa nehrala najvyššia súťaž. Tento model sa udržal do roku 2002, po zlatom göteborskom šampionáte sa uskutočnila štyrikrát exhibícia vo formáte súbojov výberov slovenskej a českej ligy. Po popradskom súboji v roku 2006 sa tradícia exhibičných duelov prerušila. Až v roku 2016 sa opäť obnovili, tentoraz v novom formáte. V Nitre proti sebe nastúpili štyri tímy na čele s Jozefom Stümpelom, Michalom Handzušom, Ľubošom Bartečkom a Róbertom Petrovickým. Víťazom sa stal tím vtedajšieho trenčianskeho kapitána Róberta Petrovického. O rok neskôr v Poprade proti sebe nastúpili tímy vedené Miroslavom Šatanom a Petrom Bondrom, formát bol podobný tohtoročnému. Po remíze 18:18 sa v samostatných nájazdoch tešili Šatanovci z výhry 3:2. V ďalšom roku sa v Bratislave konal All-Star Cup, ktorý v konkurencii výberov hráčov z rakúskej súťaže EBEL, nemeckej DEL a českej Tipsport extraligy vyhral tím slovenskej Tipsport Ligy. Vlani sa hviezdny víkend nekonal, namiesto neho sa uskutočnil na banskobystrických Štiavničkách súboj o ligové body pod holým nebom Winter Classic, v ktorom hosťujúci HKM Zvolen zdolal domáci klub HC ´05 Banská Bystrica 3:2. 

ALL-STAR VÍKENDY A VÝROČNÉ UDALOSTI TIPSPORT LIGY

1996 Zvolen: Východ – Západ 13:5 (3:1, 4:2, 6:2)
1997 Trebišov: Východ – Západ 2:1 (0:0, 1:1, 0:0 –1:0)
1998 Skalica: Západ - Východ 9:8 (1:3, 5:4, 3:1).
1999 Trnava: Západ - Východ 7:9 (3:4, 0:4, 4:1)
2001 Poprad: Východ - Západ 11:12 (5:4, 2:3, 4:5)
2002 Piešťany: Východ - Západ 7:13 (3:6, 1:1, 3:6)
2003 Pardubice: ČR extraliga – SR extraliga 7:5 (1:1, 3:3, 3:1)
2004 Bratislava: SR extraliga - ČR extraliga 12:10 (4:3, 5:3, 3:4)
2005 Vítkovice: ČR extraliga – SR extraliga 14:6 (5:2, 3:2, 6:2)
2006 Poprad: SR extraliga – ČR extraliga 11:12 sn (2:3, 3:6, 6:2 - 0:0, 0:1)
2016 Nitra - finále: Škoda (tím Róberta Petrovického) – Tipsport (tím Ľuboša Bartečka) 8:7.
2017 Poprad: Šatanov tím – Bondrov tím 19:18 po sam. nájazdov (3:6, 8:9, 7:3 – 1:0)
2018 Bratislava - Konečné poradie All-Star Cupu: 1. Tipsport Liga 7, 2. Tipsport extraliga 4, 3. DEL 3, 4. EBEL 3. 
2019 Banská Bystrica - Winter Classic: HC 05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 2:3.