Tommy Salo dostal dva mesiace väzenia, šoféroval opitý

ŠTOKHOLM - Bývalého hokejového brankára Tommyho Sala uznali vinným z jazdy pod vplyvom alkoholu a odsúdili ho na dva mesiace väzenia. Vo štvrtok o tom informoval denník Aftonbladet.

Podľa správ švédskych médií namerali 49-ročnému Salovi za volantom 0,3 promile alkoholu v krvi, čo je viac ako 15-násobok zákonného limitu vo Švédsku. Salo údajne narazil do zvodidla na diaľnici neďaleko mesta Köping. Polícia ho našla spať v aute napriek tomu, že za ním bola veľká zápcha a vodiči za ním neustále trúbili. Právnici Sala uviedli, že trest považujú za príliš vysoký a majú v úmysle odvolať sa.

Salo bol oporou Švédska na ZOH 1994 v nórskom Lillehammeri. Vo víťaznom finále proti Kanade získali švédski hokejisti prvé zlaté olympijské medaily vo svojej histórii. V roku 2002 sa Salo dopustil osudnej chyby vo štvrťfinálovom zápase olympijského turnaja v Salt Lake City proti Bielorusku. Ľahký puk obrancu Vladimíra Kopata spoza modrej čiary pustil nečakane za svoj chrbát a Švédi z turnaja prekvapujúco vypadli.