Tím SR „20“ ukončil vystúpenie v Monthey prehrou s Nemeckom

MONTHEY (SZĽH) – Hokejová reprezentácia do dvadsať rokov neuspela vo svojom poslednom vystúpení na Turnaji štyroch krajín vo švajčiarskom Monthey. „Dvadsiatka“ síce proti Nemecku po prvej tretine vyhrávala 2:1 a ešte do tretej tretiny vstupovala za nerozhodného stavu 3:3, Nemci však tromi gólmi, z toho posledným do prázdnej bránky, rozhodli o svojom prvom víťazstve na turnaji. Zverenci Ernesta Bokroša naopak turnaj ukončili s bilanciou jedného víťazstva a dvoch prehier.

Ernest Bokroš (hlavný tréner SR „20“): „Dnešné stretnutie sme neodohrali dobre. Znovu sme boli nedisciplinovaní a veľa vylučovaní, žiaľ, dostali sme aj smolné góly, ktoré sme dostať nemuseli. V závere zápasu sme sa snažili o zvrat, hrali sme aj powerplay, žiaľ, posledný gól sme už dostali do prázdnej bránky. V ofenzíve to dnes nebolo dobré. Tak ako sa nám darilo v extralige a mysleli sme si, že smerom dopredu sme dobrí, tak na medzinárodný level to nestačilo. Za takúto konfrontáciu na medzinárodnom ľade sme však radi. Chalani zistili, kde je úroveň medzinárodného hokeja a aj my, realizačný tím, si berieme veľmi veľa poznatkov do záverečných týždňov našej prípravy pred majstrovstvami sveta.“

Nemecko „20“ – Slovensko „20“ 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Góly: 3. Bokk (Adam, Jahnke), 27. Postel z tr. strieľania, 32. Gläser (Hessler, Jahnke), 42. T. Eder (Seider, Strodel), 50. Zitterbart (Ontl, Reiter), 59. Hessler - 17. Fehérváry (V. Čacho ml.), 18. Tamáši, 36. M. Galbavý (Fehérváry, V. Čacho ml.).
Vylúčenia 4:8 na 2 min., navyše Fereta (Slovensko) 10 min. za napadnutie do oblasti hlavy a krku, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Nemecko: Pantkowski – Adam, Seider, Mannes, Reiter, Wirt, Grosse, Krumpe, Zitterbart – T. Eder, Kiefersauer, Bokk – Jahnke, Hessler, Gläser – Postel, Soramies, Walther – Strodel, Ontl.
Slovensko: Durný (50. Kostelný) – Zeleňák, Fereta, Hedera, Fehérváry, Korenčik, Dlapka, Matejovič, Švarc – Kundrik, Kelemen, Marcinek – Vybiral, V. Čacho ml., M. Galbavý – E. Smolka, Vašaš, Tamáši – Musliu, Šmída, N. Jaško.