Po kanonáde 9:1 nad Rakúskom tím SR 17 piaty na EYOF-e

Radosť slovenského tímu U17 po strelení gólu. Foto eliteprospects.com/Jozef KaffkaRadosť slovenského tímu U17 po strelení gólu. Foto eliteprospects.com/Jozef Kaffka

SCHRUNS-TSCHAGGUNS(SZĽH) - Hokejoví reprezentanti Slovenska  do 17 rokov zvíťazili vo štvrtok na XII. zimnom európskom olympijskom festivale mládeže v Schruns-Tschagunse po jednoznačnom priebehu nad domácim Rakúskom 9:1.  Zverenci trénera Martina Hrnčára obsadili konečné piate miesto. Večer sa hrá zápas o bronz medzi Švajčiarskom (zdolalo SR 17 2:1 po predĺžení) a Fínskom. Účastníkmi piatkového finále sú mladí hokejisti Česka, ktorým podľahli Slováci 1:3 a  Ruska.

SLOVENSKO - RAKÚSKO 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

Slovenskí hokejisti do bodky splnili úlohu favorita a veľmi rýžchlo rozhodli o osude stretnutia. Na ľade Aktivparku v Schruns-Tschaggune vo Vorakbersku viedli v 13. min. už 3:0. Domácim mladíkom dovolili skórovať až v záverečnej tretine za stavu 0:6, keď naše družstvo hralo v oslabení. V záverečnej desaťminútovke spustili naši reprezentanti ďalšiu kanonádu a takmer dosiahli 10-gólovú métu. Aj tento súboj potvrdili, že tento výber mal oveľa väčší potenciál,  než na piatu priečku. Napokon so Švajčiarmi prehral až v prdĺžení a s Českom po dvoch inkasových góloch v oslabení a nevyužití viacerých vyložených šancí. Škoda.

Góly: 7. Buček (Čacho, Fehérváry), 10. Růžička (Hrehorčák, Roman), 13. Hrehorčák (Roman, Růžička), 24. Vítek (Buček), 36. Roman (Růžička, Fehérváry), 40. Hrehorčák (Růžička), 51. Rudy (Václav, Zeleňák), 54. Růžička (Roman, Hedera), 56. Solenský (Studenič, Vybíral) – 44. Demuth (Obersteiner, Witting)

Slovensko 17: Hrenák – Bodák, Fereta, Fehérváry, Hedera, Zeleňák, Rudy, Buček, Hrehorčák, Čacho, Roman, Liška, Studenič, Vítek, Václav, Ružička, Lacka, Solenský, Vybíral

Martin Hrnčár (tréner SR 17): "Po dvoch prehrách, dosť smoliarskych, sme nastúpili proti súperovi iného levelu, ale neponechali sme nič na náhodu. Chlapci nešpekuľovali, domácich nepodcenili a dve tretiny hrali ako z partesu. Rozdiel mohol byť ešte väčší, no v záverečnej tretine naši zeverenci ´zomierali na krásu´ , už sa viac hrali s pukom. Celkove na olympijskom festivale mala naša hra síce fazónu, ale trvalým nedostatkom  ostávala  efektivita v koncovke, v ktorej chýbala  tvrdosť, rozhodnosť a neraz i potrebný pokoj. Tento výber mal na medailu, keďže na ňu nedosiahol, sme ďaleko od spokojnosti."