Z amerického Ann Arbor družstvo SR 17 s bronzom

Momentka zo súboja slovenských a švajčiarskych mladíkov, foto Jakub HomoľaMomentka zo súboja slovenských a švajčiarskych mladíkov, ilustračné foto Jakub Homoľa

ANN ARBOR - Na Turnaji štyroch krajín tímov do 17 rokov v americkom Ann Arbor vybojovali slovenskí hokejoví reprezentanti  tejto vekovej kategórie rokov bronz, keď v sobotňajšom dueli o 3. miesto zdolali rovesníkov Švajčiarska 2:0.  Autormi oboch gólov družstva vedeného trénerom Martinom Hrnčárom bol Samuel Solenský. Shutout si pripísal Anton Ivanovič.  Prvenstvo si vybojovali suverénne mladíci Ruska, ktorí prešli celým turnajom bez straty bodu a vo finále zdolali domácu reprezentáciu USA 3:2.

Turnaj štyroch krajín v Ann Arbor - sobota:

Zápas o 3. miesto:

ŠVAJČIARSKO "17" - SLOVENSKO "17" 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Tunaj štyroch krajín tímov do 17 rokov v Ann Harbor

Dvojgólovým rozdielom (3:1) zvíťazili  Slováci nad rovnakým súperom aj v otváracom stretnutí turnaja.  Vtedy však strelecká aktivita patrila výrazne ich súperovi, v sobotu však naše mladíci zahrali sebavedomejšie. Ich aktivitu podporil aj rýchly gól - už vo 4. minúte z presilovky využitej už po 25 sekundách!   K zodpovednej hre pridali zverenci trénera Martina Hrnčára aj osobnú disciplínu, keď  jediného slovenského hráčav stretnutí  vylúčili rozhodcovia až v 55 minúte. Brankár Ivanovič si však udržal čisté konto a necelú minútu po návrate Samuela Bučeka z trestnej lavice dal gólovú poistku svojím druhým gólom  Samuel Solenský.

Góly: 4. Solenský (Studenič, Buček), 58. Solenský (Studenič, ,Čacho). Vylúčenia 3:1, pfresilovky 0:1, oslabenia 0:0, strely 24:18

Finálové stretnutie v Ann Arbor:

USA"17" - Rusko "17" 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Vylúčenia 6:4, presilovky 2:2, oslabenia 0:0.

Konečné poradie Turnaja štyroch krajín 2014  tímov do 17 rokovv Ann Arbor (USA):

1. Rusko, 2. USA, 3. Slovensko, 4. Švajčiarsko

Káder družstva SR 17 na Turnaji 4 krajín Ann Arbor (USA) v dňoch 19. -  20. decembra 2014:

Hráči: Samuel BUČEK, Martin KREMPASKÝ (SR 18 Projekt), Samuel FERETA, Tomáš HEDERA, Ján KOŽIAK, Dominik VITEK (HC Slovan Bratislava), Viliam ČACHO, Erik RAJNOHA (HK Dukla Trenčín), Jakub LACKA (HK ‘99 Ružinov Bratislava), Adam LIŠKA (HK ‘99 Ružinov/ŠHK KŠK Bratislava), Dušan KMEC (HC Košice), Vladimír VYBÍRAL (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Rastislav VÁCLAV (HK ŠKP Poprad), Marián STUDENIČ (HK 36 Skalica), Anton IVANOVIČ (HK Trnava/HK ‘99 Ružinov Bratislava), Kroni MUSLIU (BK Mladá Boleslav, ČR), Samuel SOLENSKÝ (HC Bílí Tygři Liberec ), Vojtech ZELEŇÁK (HC Sparta Praha , ČR), Patrik HREHORČÁK, Miloš ROMAN (HC Oceláři Třinec, ČR), Matúš JURIGA (Djurgarden, Švéd.), Martin FEHÉRVÁRY (IF Malmö Redhawks, Švéd.)

Realizačný tím: manažér Branislav Šajban, tréner Martin Hrnčár, asistent trénera Stanislav Škorvánek, tréner brankárov Jozef Urdák, lekár MUDr. Andrea Švrčková, masér Michal Hrtús